Atgriezties pie raksta

Ogres sākumskolā norisinājās konkurss "Asini prātu!" Foto Pielikums

Šonedēļ trīs dienas Ogres sākumskolā notika vēl nebijis pasākums - konkurss "Asini prātu!"’ 1.-3. klašu skolēniem, informē Ogres sākumskolas interešu izglītības skolotājs Dzintars Kaņeps.

Konkursā piedalījās skolēni no 10 skolām. Ogres novadu pārstāvēja Ogres sākumskolas, Ogres 1.vidusskolas, Jaunogres vidusskolas, Ogresgala pamatskolas, Suntažu vidusskolas un Madlienas vidusskolas skolēni. Lielvārdes novadu pārstāvēja Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas, Jumpravas vidusskolas un Lēdmanes pamatskolas skolēni. Ķeguma novadu pārstāvēja Ķeguma komercnovirziena vidusskolas skolēni.


No katras skolas varēja piedalīties divi skolēni, izņēmums bija Ogres sākumskola, kura varēja piedalīties ar trim skolēniem. Papildus otro klašu konkursā piedalījās 1.klašu konkursa uzvarētājs, trešo klašu konkursā – 2. klašu uzvarētājs.


Konkursā skolēniem bija jāsacenšas 8 uzdevumu risināšanā. 1.uzdevumā bija jāatbild uz 12 jautājumiem. 2.-7. uzdevumos bija jātrod pareizās atbildes ļoti atšķirīgos uzdevumos. 8. uzdevums bija domāts skolēnu atmiņas un koncentrēšanās spēju pārbaudei, bērniem bija jācenšas iegaumēt pēc iespējas garākas ciparu virknes. Šis uzdevums - "Garā ciparu pupa"’ lielākajai daļai konkursa dalībnieku šķita interesants un aizraujošs. Diemžēl (īpaši 3.klasei) 8.uzdevuma dēļ konkurss bija par garu, tādēļ nākamajos konkursos, ja tādi notiks, šis uzdevums netiks iekļauts.


Konkursa formāts bija ļoti interesants un atšķirīgs no mācību priekšmetu olimpiādēm. Katrs uzdevums bērniem tika uzdots atsevišķi. Pirmajā uzdevumā punktus nopelnīja visi konkursa dalībnieki. Jo lielāks bija pareizo atbilžu skaits, jo vairāk punktus varēja nopelnīt par uzdevumu. Ja pareizo atbilžu skaits bija vienāds, tad augstāks vērtējums bija tam, kurš ātrāk pabeidza darbu. 2.-7. uzdevumā punktus nopelnīja tikai tie bērni, kam bija pilnīgi precīzas atbildes.


Maksimālo punktu skaitu saņēma konkursa dalībnieks, kurš pirmais pabeidza uzdevumu, nākošajam par punktu mazāk utt. Tādeēādi tika vērtēts ne tikai atrisināto uzdevumu skaits, bet arī ātrums ar kādu tika risināti uzdevumi. Maksimālais iespējamais punktu skaits katrā uzdevumā bija vienāds ar dalībnieku skaitu. Katram uzdevumam tika atvēlēts laika limits – 10 minūtes. Portāla  "OgreNet.lv" lasītājiem tiek piedāvāta iespēja iepazīties ar uzdevumiem.


Paldies par atbalstu konkursa organizēšanā Ogres sākumskolas vadībai (direktorei Mārai Bankai un vietniecei Aijai Sirsniņai) un Ogres novada pašvaldības Izgļītības, kultūras un sporta pārvaldei (vecākajai izglītības darba speciālistei Vinetai Āboltiņai)


Konkursa noslēgumā visi dalībnieki saņēma balvas. Konkursu atbalstīja Elektrum, žurnāls "Ilustrētā junioriem"’, Ogres Bridža klubs, Tieto Latvia un Dr. Ints Bruņenieks.


 Konkurss 1. klasēm notika 25. aprīlī, piedalījās 17 dalībnieki.


Konkursa uzvarētāji:


1.v. – Raivo Karlsons (Ogres sākumskola)
2.v. – Loreta Filipoviča (Ogres 1.vidusskola)
3.v. – Gustavs Vilcāns (Ogres sākumskola)
4.v. – Estere Truksne (Ogres sākumskola)
5.v. – Miks Gūte (Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola)
6.v. – Elizabete Bokta (Ogres 1.vidusskola)


Konkurss 2. klasēm notika 2. maijā, piedalījās 21 dalībnieks.


Konkursa uzvarētāji:


1.v. – Miks Ikaunieks (Ogres 1.vidusskola)
2.v. – Līva Bruņeniece (Ogres sākumskola)
3.v. – Madara Pētersone (Ogres sākumskola)
4.v. – Riāna Gailiša (Ogres sākumskola)
5.v. – Jānis Strazdiņš (Suntažu vidusskola)
6.v. – Paula Priedīte (Ogres 1.vidusskola)


Konkurss 3. klasēm notika 9. maijā, piedalījās 17 dalībnieki.


Konkursa uzvarētāji:


1.v. – Raivo Kruks (Ogres 1.vidusskola)
2.v. – Ralfs Ritums (Ogres 1.vidusskola)
3.v. – Miks Ikaunieks (Ogres 1.vidusskola)
4.v. – Annika Ramza (Ogres sākumskola)
5.v. – Ralfs Stabiņš (Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola)
6.v. – Adrians Kalniņš (Ķeguma komercnovirziena vidusskola)

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41488

2018. gada 12. maijā, 11:26, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet