Atgriezties pie raksta

"Svilpastes" dzied jau 30 gadus Foto

13.maijā Ogres novada Kultūras centra (ONKC) Lielajā zālē ar krāšņu koncertu izskanējušas ONKC bērnu vokālās studijas "Svilpastes" 30 gadu jubilejas svinības.

Bērnu vokālā studija "Svilpastes" strādā 30. sezonu. Šajā gadā studijai ir 9 grupas, kopā 102 bērni vecumā no 3 līdz 16 gadiem, paralēli notiek darbs ar solistiem. "Svilpastes" ir piedalījušās un guvušas arī godalgotas vietas dažādos festivālos un konkursos Latvijā un ārzemēs.


Studijas dalībnieki iestudē daudzveidīgu repertuāru no klasikas un tautas dziesmas līdz popmūzikai, kopā ar režisori Daci Ādamsoni iestudētas muzikālās izrādes: 2008.gadā R.Paula un J.Kronenberga  dziesmuspēle "Mazais ganiņš", 2010.gadā      I.Miezeres un D.Ādamsones "Zili zaļi brīnumi pasaku pļavā",  2011. gadā A. Brigaderes luga "Sprīdītis",  2012.gadā pēc latviešu tautas pasaku motīviem dziesmuspēle "Oliņ boliņ”, 2014.gadā pēc Kārļa Skalbes pasakas motīviem, ar Jāņa Lūsēna mūziku, muzikāla izrāde "Kaķīša dzirnaviņas", bet sadarbībā a režisoru Jāni Kaijaku 2017.gadā iestudēts L.Brieža un V.Zilvera mūzikls "Pasaka par Ziemassvētku zvaigzni".  2016.gadā izdots albums "Mīļdziesmas" ar Harija Zariņa un Jāņa Valtera mūziku.


Vokālās studijas "Svilpastes" dziedātājus, viņu vadītāju Ilzi Miezeri un horeogrāfi Ināru Arbidāni jubilejā sveica Ogres novada Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas , priekšsēdētāja vietniece un Ogres novada Kultūras centra direktore Antra Purviņa.


"Janvārī mēs svinējām Ogres novada Kultūras centra 30 gadu jubileju. Arī "Svilpastēm" šogad ir 30 gadu. Tas nozīmē, ka "Svilpastes" darbojas Kultūras centrā kopš tā dibināšanas. Visus šos 30 gadus vokālo studiju vadījusi Ilze Miezere. Darīt šo darbu tik ilgus gadus var tikai tad, ja ir milzīga mīlestība pret šo darbu un tikpat milzīga atdeve šim darbam," uzsvēra A.Purviņa. 


Ogres novada pašvaldības vārdā A.Purviņa pasniedza Pateicības rakstu Ilzei Miezerei par vokālās studijas "Svilpastes" vadīšanu, ieguldījumu, radošiem sasniegumiem un Ogres vārda popularizēšanu Latvijas un starptautiskajos pasākumos. Savukārt horeogrāfe Ināra Arbidāne saņēma Pateicības rakstu par vokālās studijas "Svilpastes" horeogrāfiju, skatuves kustību iestudēšanu, ieguldījumu un radošiem sasniegumiem, Ogres vārda popularizēšanu Latvijas un starptautiskajos pasākumos.


Jubilejas koncertā piedalījās visu grupu vokālās studijas "Svilpastes" dalībnieki, kā arī viņu draugi – ONKC deju kolektīvs "Pīlādzītis", mūsdienu deju studija "Teixma", ONKC senioru koris "Altera" un mūziķis Aivars Lūsis.


Koncertā dziedāja arī bijušie vokālās studijas "Svilpastes" dziedātāji, kuri jau izauguši un studijā iegūtās vokālās prasmes apliecina citos kolektīvos.


Bijušās "svilpastes" atzina, ka ne visi vokālās studijas dalībnieki kļuvuši par profesionāliem mūziķiem, bet daudz svarīgāk, ka te apgūtas vērtības – draudzība, komandas sajūta, mīlestība pret mūziku un citam pret citu.


Vienu no emocionālākajiem apsveikumiem Ilzei Miezerei veltīja bijušais vokālās studijas dalībnieks Nikolajs Puzikovs, izpildot dziesmu "Dievs tevi mīl".


"Esmu ieradies šeit, lai sveiktu savu skolotāju, jo, manuprāt, tas, ko viņa dara, ir ļoti svarīgi. Paldies, ka viņa izaudzinājusi tik jaukus bērnus, kuri dzied. Arī mani viņa ievadīja mūzikā. Es mīlu mūziku un to, ko daru," atklāja N.Puzikovs.


Jubilejas svinību noslēgumā I.Miezere teica: "Paldies, ka 30 gadus šī skatuve ir bijusi manas mājas! Es un "Svilpastes" nebūtu nekas bez bērniem, kas izaug vai nu par dziedātājiem vai superīgiem cilvēkiem, bez viņu vecākiem un Ogres novada Kultūras centra kolektīva, kas vienmēr ir ar mums. Paldies jums visiem!"

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41492

2018. gada 14. maijā, 10:51, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

slimais • 2018. gada 16. maijā, 22:18
Ogrē amats ir balva.
Andy • 2018. gada 16. maijā, 09:54
Vai jums ir nepieciešams biznesa vai personīgais aizdevums? Ja; Sazinieties ar mums tagad pa e-pastu: jerryloans2@gmail.com
Sandra • 2018. gada 16. maijā, 09:02
Tikai slimi cilvēki var iedomāties, ka amats ir dāvana vai balva.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet