Atgriezties pie raksta

Ogres Vēstures un mākslas muzejā Muzeju naktī Tingel-Tangels

Ogres Vēstures un mākslas muzejs šajā kultūras pasākumā piedalās jau kopš 2007.gada, līdz ar to savā divpadsmitajā Muzeju naktī Ogrē tiks sarīkots varens Tingel-Tangels, pievēršoties radošo mākslu sākumam – kino, teātrim un cirkam.

Cirks ir viens no senākajiem teātra radiniekiem. Ar vienriteņiem, žonglieru trikiem un jokiem pie mums viesosies Liepājas ceļojošais cirks "Beztemata", kuru priekšnesumu varēs ne tikai vērot no malas, bet arī katram apmeklētājam, muzeja nakts ietvaros, būs iespēja iemēģināt savus spēkus cirka pasaulē.


Iespējams būs iejusties arī aktiera un režisora lomā, taču nevis, lai tēlotu uz skatuves, bet gan caur ēnām uzburtu mazu teatrālu ainiņu ēnu teātra meistardarbnīcā. 


Ikviens, gan liels, gan mazs, varēs radoši izpausties izveidojot sev par piemiņu no pasākuma kartiņu, kas būs veidota īpašā tehnikā, par izejmateriālu izmantojot krāsainas smiltis.


Turklāt tiem, kam patīk tehniskā radošās pasaules puse, būs iespēja Veltas Riekstiņas vadībā iepazīt Ķeipenes Kino studijas seno kino ierīču demonstrējumus, kuriem sekos mēmā kino seanss, kas tiks rādīts ar 1912.gada projektoru "Kok".


Par lustīgu vakara noslēgumu parūpēsies aktieru dziedošā grupa "Regīna", kura ir pazīstama gan ar dzīvespriecīgajiem Balkānu kalnu un latīņamerikāņu ritmiem, gan arī ar kolektīva dalībniekiem – vairāku Latvijas teātru slaveniem aktieriem – Vari Piņķi, Gundaru Grasbergu, Gati Gāgu, Ivaru Krastu, Māri Bezmeru un Kasparu Zvīguli.


Muzejā būs apskatāmas arī divas šobrīd aktuālās izstādes: "Teātra spēlēšana Ogrē" un Kārļa Vītola personālizstāde "Divi ķermeņi".


Vārdu sakot – Ogres Vēstures un mākslas muzejā risināsies īsts Tingel-Tangels. 


 


Muzeju nakts ir tradicionāls Eiropas mēroga pasākums maijā, kad vienu nakti durvis ver lielākā daļa valsts muzeju, rīkojot īpašus pasākumus, ar kuriem iepriecināt muzeja apmeklētājus arī ilgi pēc muzeja ierasto darba stundu beigām. Šogad muzeju nakts tiek svinēta 19.maijā.


Muzeju nakts programma:


20 – 21 Maģiskā laterna. Ķeipenes kino studijas seno kino ierīču demonstrējumi. Mēmā kino seanss.


20 -23 Smilšu aplikāciju darbnīca


21 -22 Ceļojošā cirka "Beztemata" priekšnesums 


22 -23 Ēnu teātra meistardarbnīca


23 – 00 Dziedošo aktieru ansambļa "Regīna" koncerts


Ieeja bez maksas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41510

2018. gada 16. maijā, 13:32, Kultūra un izglītība
Ieva Arnīte, Ogres Vēstures un mākslas muzeja informācijas speciāliste

Jaunākie komentāri

Jurjāns • 2018. gada 16. maijā, 19:49
Kā būtu, ja pamainītu uz Tangel-tingeli? Drusku oriģinālāk...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet