Atgriezties pie raksta

Muzeju nakts pasākumi arī Enerģētikas muzejā Ķegumā

19. maijā no plkst. 20 aicina draugus, interesentus, kā arī Latvenergo koncerna darbiniekus, klientus un sadarbības partnerus, lai interesantās un izglītojošās aktivitātēs pavadītu Muzeju nakti ar tematisko nosaukumu "Enerģijas šūpulis". 

Jau divpadsmito gadu aicina arī uz Latvenergo koncerna Enerģētikas muzeju Ķegumā.


Šī gada starptautiskās akcijas Muzeju nakts moto Latvijā ir "Šūpulis", tādējādi iekļaujoties valsts simtgades stāstā, kas turpināsies līdz 2021. gadam, un 2018. gada vadmotīvs ir "Dzimšana". Abi šie motīvi iemieso sevī Ķeguma hidroelektrostacijas nozīmi Latvijā. Tādēļ koncerna tematisko Muzeju nakts pasākumu nosaukums ir "Enerģijas šūpulis", jo Ķeguma hidroelektrostacija ir mūsu valsts enerģētikas šūpulis. 


Ikgadējais notikums Enerģētikas muzejā Ķegumā ir ieguvis atzinību un tiek vērtēts kā īsti ģimenisks pasākums Daugavas krastā, pulcējot lielu interesentu skaitu. Jau tradicionāli Enerģētikas muzeja pasākums ir viens no labāk apmeklētajiem Muzeju nakts pasākumiem Zemgalē, kas arī šogad informēs apmeklētājus par Latvijas enerģētikas vēsturi un Latvenergo koncerna industriālo mantojumu.


19.maijā sākot no plkst. 20 Muzeju nakts ietvaros Enerģētikas muzejā Ķegumā apmeklētāji varēs izzināt enerģētikas nozares un Latvenergo koncerna vēsturi, izmantojot mobilo lietotni "Enerģētikas muzeja mobilais gids". Būs iespējams apskatīt gan muzeja pastāvīgo ekspozīciju, gan izstādi "Elektrība dara visu".


Visa vakara gaitā apmeklētājiem būs iespēja piedalīties dažādās radošās darbnīcās un aktivitātēs, iesaistīties FIZMIX jaunākajos eksperimentos. Klātesošos priecēs muzikāla  izglītojoša dziesmu  izrāde bērniem un vecākiem "Izklausies dzirdēts mežā", kurā piedalās jau labi zināmi Latvijas Nacionālā teātra aktieri un 13 jaunie estrādes solisti no visas Latvijas vecumā no 7 − 25 gadiem,  kuri caur meža dzīvnieku tēliem atveidos spilgtākās pasaules superzvaigznes. Vecās labās un jaunas dziesmas dziedās Latvijas Nacionālā teātra aktieru ansamblis "Greizais ratiņš" − Valdis Zilveris, Dace Bonāte, Normunds Laizāns, Juris Hiršs, Ivars Puga un Uldis Anže.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41512

2018. gada 16. maijā, 14:10, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

sks • 2018. gada 16. maijā, 18:47
dažkārt arī Ogri pieskaita Zemgalei
alisse • 2018. gada 16. maijā, 17:28
"Enerģētikas muzeja pasākums ir viens no labāk apmeklētajiem Muzeju nakts pasākumiem Zemgalē" Ķegums kopš kura laika atrodas Zemgalē? Vai arī muzejs atrodas Zemgalē???? :D

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet