Atgriezties pie raksta

Ogres 1.vidusskolā atvērta gadagrāmata "Starp tevi un mani" Foto

"Starp tevi un mani" – tāds nosaukums ir četrpadsmitajai Ogres 1.vidusskolas literāro darbu gadagrāmatai, kam 16.maijā Atvēršanas svētki.

"Šī gada gadagrāmatā ir apkopoti 149 skolēnu radošie darbi. Grāmatas vāka dizainu veidoja mūsu skolas absolvente Agnete Puriņa. Viņa dizainam izmantoja 12.a klases skolnieces Terēzes Dorotejas Vīksnes zīmējumu,' iepazīstinot ar gadagrāmatas tapšanu, sacīja Ogres 1.vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Antra Puriņa. Zīmējuma autore bija pirmā, kas saņēma jauno grāmatu.


Kopkrājumu saņēma arī skolēni, kuri dāsni dalījušies ar savu literāro veikumu. Gerda Igaune (9.d), Kate Elizabete Vaivode (9.d), Elīza Mazure (6.a) un virkne citu autoru.


Paldies Ogres 1.vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotājiem, kuru ikdienas darbs vainagojies ar tik taustāmu rezultātu!


Ogres 1.vidusskolas direktors Igors Grigorjevs dalījās savos iespaidos par redzēto un dzirdēto nesenā tikšanās laikā ar vienu no Latvijas literatūras gada balvas ieguvējiem – Rihardu Bargo, kura prozas darbs "Plikie rukši" provocējis sabiedrību, kaut autors tikai esot vēlējies būt patiess pret sevi pašu un pret lasītāju.


"Es ar lielu interesi katru gadu izlasu Ogres 1.vidusskolas literāro almanahu," teica I.Grigorjevs. "Ne tikai tādēļ, lai redzētu, kā jums ir veicies, bet arī tādēļ, ka zinu, ka vismaz daži jūsu darbi uzceļ tiltu no jums līdz manīm."


Ogres 1.vidusskolas literāro darbu gadagrāmata arī šogad ir skolotājas A.Puriņas lolojums. Viņa ir tās literārā redaktore, korektore un arī maketētāja.


"Mēs gatavojamies skolas simtgadei. Bija diezgan daudz par skolu rakstītu dzejoļu. Darbi ir ļoti skaisti," priecājas skolotāja. "Galvenais, ka bērniem pašiem patīk."


Viena no literārā darba vērtībām ir iespējamība lasītāju uzrunāt. Tieši tādēļ Ogres 1.vidusskolas gadagrāmata ir jau tradicionāla dāvana izlaidumā, dažādos pasākumos un ciemošanās reizēs.


Gadagrāmatas atvēršanas svētkos arī šoreiz neizpalika loterija, kurā paveikties varēja jebkuram autoram, ja vien viņš nav bijis pašu ražīgāko skaitā un grāmata viņam jau rokā. Vienīgais noteikums – pašam jābūt klāt!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41520

2018. gada 17. maijā, 00:52, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Kalnietis • 2018. gada 18. maijā, 06:11
Var jau būt, ka tieši šis ir īstais literatūras stundu standarts? Šķiet, ka zinātājs2 tomēr īsti neizprot, ko nozīmē literatūra un CE. Skolotāja A.Puriņa ir cienījama skolotāja.
zinātājs2 • 2018. gada 17. maijā, 22:57
Nu jā-visas mācību stundas Puriņas klasēm aiziet gadagrāmatas zvaigznē-maz mācās atbilstoši standartam,daudz raksta dzejoļus,stāstus.Ko nu darīs CE?Nu par kvalitāti varētu diskutēt.Bērni gan malači-daudz rada!
Zinātājs • 2018. gada 17. maijā, 22:33
Vispār jau literārās jaunrades tradīcijas 1.vidusskolā aizsākušās vēl pirms A. Puriņas, kura labi aizsākto ir saglabājusi un pratusi piešķirt literārajai aktivitātei jaunu kvalitāti.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet