Atgriezties pie raksta

Jauno satiksmes dalībnieku forumā triumfē "Ašie braucēji" no Ikšķiles Foto

Olimpiskās dienas ietvaros Ogres stadionā jau 25.reizi norisinājās "Jauno satiksmes dalībnieku foruma" pirmās kārtas sacensības, kurās piedalījās komandas no Lielvārdes, Ķeguma, Ogres un Ikšķiles novada vispārizglītojošajām mācību iestādēm.

45 komandu konkurencē jau astoto gadu pēc kārtas uzvaru un līdz ar to arī tiesības piedalīties jauno velosipēdistu sacensību II kārtā, izcīnīja Ikšķiles vidusskolas komanda "Ašie braucēji" (629 punkti).


Otrajā vietā ierindojās Ogres sākumskolas 5.b klases komanda "Rausīši" (609 punkti), bet trešie palika "Boom team" (573 punkti) no Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas.


No Ogres sākumskolas Jauno satiksmes dalībnieku forumā kopumā piedalījās 130 skolēnu. 


Ogres sākumskolas 4.b klase sacensībās tika pārstāvēta ar piecām komandām. 4.b klases audzinātāja Skaidrīte Logina ar savu klasi Jauno satiksmes dalībnieku forumā piedalās pirmo reizi: "Man ir ļoti aktīva un enerģiska klase. Nolēmām piedalīties, jo mēs varam parādīt savas zināšanas ne tikai grāmatu gudrībās, bet arī prasmē braukt ar velosipēdu un zināt satiksmes noteikumus."


Savukārt 5.b klases skolēni jau ir guvuši pieredzi Jauno satiksmes dalībnieku forumā. Pērn, tāpat kā šogad, "Rausīši" ieguva tiesības startēt sacensību II kārtā. Pagājušajā gadā no Ogres sākumskolas uz reģionālo pusfinālu devās četras komandas.


5.b klases audzinātāja Līga Bužere atklāja, ka skolēnu sagatavošanā sacensībām ļoti nozīmīgs ir skolas vadības atbalsts un ieinteresētība.


"Direktores vietniece Aija Sirsniņa sagatavo trasi, kur skolēni var trenēties. Tas ir milzīgs darbs, bet skolēniem ir iespēja sagatavoties sacensībām. No klases esam izveidojuši sešas komandas, kuras piedalās Jauno satiksmes dalībnieku forumā. Šīs sacensības ir tā kompetenču izglītība, ko no mums prasa un gaida, lai bērni būtu gatavi reālai dzīvei," saka L.Bužere.


"Šīs sacensības bērniem iemāca ļoti noderīgas lietas – ceļu satiksmes noteikumus, pirmās palīdzības sniegšanu un, kas pats svarīgākais, praktiskās braukšanas iemaņas. Mums skolā ir sava trase, bet tajā nav tik daudz veidu un elementu, lai varētu pilnībā apgūt praktisko  braukšanu. Šīs iemaņas ir ļoti nepieciešamas, jo  arī mūsu skolā braukšana ar velosipēdu ir ļoti populāra. Pie skolas pirms dažiem gadiem ar vecāku atbalstu ir uzbūvēta ļoti ietilpīga riteņu novietne, bet nu jau tajā pietrūkst vietas," norāda A.Sirsniņa.


Arī šogad 1.kārtas sacensību dalībniekiem, kuri vēlējās, bija iespēja nokārtot velosipēdu vadītāju kvalifikācijas eksāmenu un sekmīga rezultāta gadījumā pēc tam saņemt vadītāja apliecību.


Divdesmit komandu vidū, kuras izcīnījušas tiesības piedalīties Jauno satiksmes dalībnieku foruma Rīgas posma II kārtā reģionālajā pusfinālā, kas notiks 25.maijā  Rīga - Biķernieku kompleksā sporta bāze 25. maijā, izcīnījušas arī piecas komandas, kuras startēja I kārtā Ogrē.


Reģionālajā pusfinālā piedalīsies "Ātrās mušas" (Ogres sākumskola), "Bomm team" (Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola), "Pipariņi" (Ogres sākumskola), "Rausīši" (Ogres sākumskola), "Ašie braucēji" (Ikšķiles vidusskola).

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41536

2018. gada 18. maijā, 12:30, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet