Atgriezties pie raksta

Muzeju naktī Ogrē valda kino, teātris un cirks Foto

Ogres Vēstures un mākslas muzejā (OVMM) sestdien notikusī Muzeja nakts ir kā viens no valsts simtgades stāstiem.

"Muzeju nakts ir visu darbinieku kopdarbs," stāsta OVMM direktore Evija Smiltniece. "Tiek liktas idejas kopā, un beigās izkristalizējas, ko tieši mēs darām. Tas notiek ļoti savlaicīgi. Tematisko ievirzi, ko mēs darīsim, izdomājam diezgan ātri, lai var visu paveikt. Beidzas viena Muzeju nakts, jāsāk domāt par nākamo. Šogad Latvijā lielā tematiskā ievirze ir "Šūpulis". Mēs viņu esam pavērsuši izklaidējošākā, nedaudz vieglākā virzienā. Esam paņēmuši tēmu – Kino, teātris un cirks. Kino sākumi, teātra sākumi, cirka sākumi. Sākumi kā šūpulis."


E.Smiltniece uzsver, ka radošie sākumi, radošās mākslas bija svarīgas jau laikā, kad latviešu nācija vēl tikai veidojās. Teātris un kino bija ļoti nozīmīgi, tāpēc Muzeju naktij izvēlēta atbilstoša tematika.


Muzeja nakts apmeklētājiem ir iespēja ielūkoties arī Kārļa Vītola personālizstādē "Divi ķermeņi", kas atvērta no 12.maija muzeja pirmajā stāvā.


"Ogrē tas ir kas nebijis un neparasts, bet, ja ņemam plašākā mērogā, tad tas ir normāli. Mākslinieki strādā dažādi, virzieni ir dažādi un katrs izpauž sevi daudzveidīgi. Būtiski ir, ka tas neatstāj vienaldzīgu, ka liek padomāt, izraisa patiku vai nepatiku un raisa kādas emocijas. Šī izstāde noteikti raisa!" teic muzeja direktore. 


Pirmajā stāvā ir arī maģiskā laterna un Ķeipenes kino studijas seno kino ierīču demonstrējumi, bet otrajā stāvā var padarboties Ēnu teātra meistardarbnīcā.


Muzeja apmeklētājus pie ieejas netieši uzskaita – katram iedodot īpašo Muzeju nakts 2018 uzlīmi – Gerda un Toms, Ogres 1.vidusskolas skolēni, kas pārstāv Ogres novada Jauniešu domi un Ogres novada Jauniešu iniciatīvas centru. Kopā esot pasūtītas 1000 uzlīmes, un vairāk nekā puse Muzeju nakts pirmajās stundās arī atradušas savus jaunos īpašniekus. 


Muzeja ārpusē interesenti drūzmējas un stāv rindā pie Smilšu aplikāciju darbnīcas, bet ceļojošā cirka "Beztemata", kas atbraucis no Liepājas, priekšnesumā tiek iesaistīti gan lieli, gan mazi Muzeju nakts dalībnieki, daži it kā pavisam nejauši.


"Stāvēt un klausīties ir pilnīgi bezjēdzīgi. Atkārtots lūgums un piedāvājums – mēs jūs uzlūdzam uz deju!" tā dziedošo aktieru ansamblis "Regīna" Muzeju nakts izskaņā raudzīja iekustināt klausītājus. Un tas viņiem arī izdevās!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41545

2018. gada 20. maijā, 12:17, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

guass • 2018. gada 22. maijā, 14:59
Bet, Zirgs, tu pat iekšā nebiji, tikai ūsas košļāji!
Prževaļska zirgs • 2018. gada 21. maijā, 13:04
Tik slikti izreklamēts un tik vāji apmeklēts pasākums bija pirmo reizi. Vakara koncertā vispār bija ap 100 skatītāju.
kīlo • 2018. gada 20. maijā, 21:08
Nē, dirst...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet