Atgriezties pie raksta

Koncertē Maijas Bogdanovas audzēkņi Foto

Pirmdien uz savu audzēkņu koncertu klausītājus aicināja Ogres Mūzikas skolas Taustiņinstrumentu nodaļas klavierspēles skolotāja Maija Bogdanova.

"Man prieks jūs atkal satikt," tā M.Bogdanova uzrunāja klātesošos, atgādinot, ka iepriekšējā lielākā tikšanās bijusi Ziemassvētkos. 'Tad mums bija eglīte, tad bija ziema. Tagad mums ir pavasaris un tikpat kā jau vasara. Bērni ir nogaidījušies, ka varēs skriet pa zaļu pļavu un nespēlēt klavieres."


Nespēlēt klavieres un paņemt no tām atvaļinājumu skolotāja aicināja ne vairāk kā vienu mēnesi. Jūlijā klavierspēlei jau ir jāieplāno laiks – vismaz nedaudz, augustā jau vairāk, lai, sākoties jaunajam mācību gadam, skolā atgrieztos gan atpūtušies, gan sagatavojušies. 


Šajā mācību gadā M.Bogdanova savās zināšanās un prasmēs dalās ar 30 audzēkņiem, kuriem apmācību procesā jāapgūst klavierspēle. Koncertos piedalās jau sagatavošanas klases audzēkņi – kā pirmā šajā reizē uzstājās Anna Placēna, atskaņojot Ilzes Arnes komponēto skaņdarbu "Saulaina dieniņa". 


Diena patiesi bija saulaina, jo klausītāji smaidīja un aplaudēja, uzmundrinot klaviermūzikas izpildītājus.


Ziedu klēpis, ko pēc koncerta saņēma skolotāja, apliecināja, ka vecāki novērtē bērnu sasniegumus un šajā mācību gadā iegūto varēšanu. "Paldies! Paldies! Paldies!' skanēja gan no bērnu, gan no pieaugušo mutēm.


Skolotājas popularitāti apliecina arī balsojums vietnē, kur sāk atlasīt konkursa "Vecmāmiņa 2018" finālistes. Citu lielisku vecmāmiņu vidū arī par Maiju Bogdanovu tur var nobalsot. Viņai ir pieci mazbērni un tas, kas parastu vecmāmiņu padara par izcilu. No klavierspēles pedagoģes darba brīvajā laikā ir atrastas daudzas citas nodarbes: gatavot piespraudes, rakstīt dzeju, komponēt dziesmas un tās dziedāt, spēlējot pavadījumu. Protams, ka pirmajā vietā visā šajā uzskaitījumā ir mīļums, sapratne un atsaucība, ko mazbērni un arī audzēkņi novērtē visvairāk.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41562

2018. gada 22. maijā, 09:15, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet