Atgriezties pie raksta

Ogres Mākslas skolā mācību gada noslēguma izstāde Foto

Ogres Mākslas skolā (OMS) otrdien atklāta izstāde, kurā apskatāmi OMS direktores, skolotājas Astras Rubenes un skolotājas Līgas Veides – Nedvigas audzēkņu darbi.

Izstāde pārsteidz ar aptverto tēmu loku – no interjera priekšmetiem līdz tālām planētām. Piemēram, ja kāds vēl nezin, kā izskatās uz Mēness, tad šeit to var ieraudzīt.


A.Rubene atklāj, ka bērni strādājuši ļoti cītīgi un izstāde ir izdevusies, tādēļ jāpadomā, kur un kam to vēl varētu parādīt. Ja ne visu, tad vismaz daļu. Ogrē joprojām jūtams izstāžu zāļu trūkums. 


"Galvenais jau ir tas, ka bērniem patīk, viņi nāk un nečīkst, neskatoties uz to, ka es stingri prasu. Ir jādara, nevar gurķoties, ir jāstrādā. Bet viņi ar aizrautību arī strādā, ir čakli un radoši," stāsta A.Rubene. "Vajag klausīties, ko es saku, drusciņ radošo pieeju un viss! Tehniku, kā tas jādara, es parādu."


OMS aktīvi darbojas vairāk nekā 500 audzēkņu. Interesi par iespēju iegūt zināšanas kādā no mākslas jomām izrāda arī pieaugušie. OMS rīkotie semināri vizuālās mākslas dizaina pedagogiem, radošo profesiju pārstāvjiem, uzņēmējiem un citiem interesentiem ir labi apmeklēti un prasās pēc vēl. 


Pedagogi jau pieraduši pie sajūsmas, ar kādu bērni aiz rokas velk savus vecākus un vecvecākus, lai parādītu, kur atskaites izstādēs redzams viņa darbs – viens vai vairāki.


Ogrēniete Ligita Leja ir vecmāmiņa divām mazmeitām – Beatrisei un Viktorijai, kuras mācās OMS. Jautāta par mācību gada noslēguma izstādi, viņa teic: "Man patīk! Es esmu ļoti apmierināta. Galvenais, ka bērniem patīk. Tas jau ir tas svarīgākais, ka viņas nāk uz skolu ar prieku."


L.Leja novērojusi, ka saistība ar mākslu mazmeitām dod plašāku redzesloku visā, paverot iespēju saskatīt skaisto cilvēkos un dabā. 


Ar prieku uz OMS nāk arī Karla Luīze Skujiņa (5.klase), kura Latvijas profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņu valsts konkursa II kārtā vidējā grupā ieguvusi 1.vietu. Paldies Karlas Luīzes skolotājai Inesei Karpovai!


A.Rubenes un L.Veides – Nedvigas audzēkņu darbu izstāde OMS Izstāžu zālē būs atvērta līdz 31.maijam.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41574

2018. gada 24. maijā, 08:57, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet