Atgriezties pie raksta

Muzejā stāstu ciklā "Ogrēnieši ceļo" par Vitimas upes noslēpumiem Foto

31.maijā plkst. 18 Ogres Vēstures un mākslas muzejā turpināsies stāstu cikls "Ogrēnieši ceļo". Šoreiz stāstu ciklā ar saviem ceļojuma stāstiem dalīsies grāmatas "Sibīrijas piezīmes. Vitimas upes noslēpumi" autors Ainārs Kadišs.

Ainārs Kadišs vienatnē veica neiedomājamu maršrutu, gandrīz astoņsimt kilometru garumā, ar laivu pa vienu no Sibīrijas mežonīgākajām un noslēpumainākajām upēm — Vitimu. 


Vitima ir Ļenas pieteka. Slavena ar savu viltību un skarbi skaisto, mežonīgo dabu. Zeltraču, nefrītraču,  mednieku, bet vēsturiski - arī katordznieku teritorija. Tā ir zināma arī ar Drūmupes (Ugrjumreka) nosaukumu un slavena ar pēkšņajām ūdens līmeņa svārstībām - dažu stundu laikā tas var mainīties par 2 līdz 5 metriem.


48 dienu ilgais ceļojums, kurš sākās Ogrē un veda uz Austrumsibīriju, kas ir arī viens no neapdzīvotākajiem apgabaliem pasaulē, Aināru Kadišu iepazīstināja gan ar sirdscilvēkiem, gan bandītiem, izveda cauri Vitimas upes krācēm, nodrošināja adrenalīna līmeņa pacelšanos un noteikti uzstādīja latiņu nākamā ceļojuma plānošanai, jo šeit redzētais un piedzīvotais ir atstājis neaizmirstamas pēdas ceļotāja dzīvē, kuras aizraus un iedvesmos ikvienu ceļošanas entuziastu. 


Aināra Kadiša stāstījums par saviem ceļojumiem, gluži tāpat kā viņa grāmatas, atšķirsies ar īpatnējo, dokumentālo, bet vienlaicīgi arī humora caurvīto un aizraujošo stāstījumu, sniedzot objektīvu un detalizētu informāciju par saviem piedzīvojumiem dažādās situācijās.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41576

2018. gada 24. maijā, 09:46, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet