Atgriezties pie raksta

20. jūnijā Saulgrieži Plāteres pilskalnā

20. jūnijā no plkst. 19 Ogres novada Kultūras centrs (ONKC) aicina uz Saulgriežu pasākumu Plāteres pilskalnā, Madlienas pagastā, kur kopā ar folkloras kopu "Grodi" Andra Kapusta vadībā un Inesi Krūmiņu veiksim uguns rituālu.

Naktī no 20. uz 21. jūniju notiek vasaras saulgriežu svinības - astronomiskās vasaras iestāšanās, laiks, kad ir visīsākā nakts. Pēc latviešu tradīcijām šajā dienā tiek veikti vairāki rituāli, lai atbrīvotos no visa vecā un sliktā.
 
Pasākuma programmā vainagu pīšana, siera vārīšana, pirts slotu siešana un danči, kā arī uguns rituāls un ugunsrata laišana.
 
Plāteres pilskalns Ogres novada Madlienas pagastā jau vairākus gadus ir spēka vieta, kur pulcējamies vasaras Saulgriežos. Savulaik tieši Plāterē uz apriņķa Dziesmu svētkiem pulcējušies kori. Pilskalns ieskauts simtgades ozolu ainavā un no kalna paveras plašs skats uz ainavisko Ogres novadu.
 
Lai vasaras saulgrieži tiktu godam aizvadīti, līdzi jāņem laba oma, gaišas domas un cienasts. Pasākuma organizatori parūpēsies par karstu tēju, sagatavotiem galdiem un ugunskuriem. Un, protams, Saulgrieži arī būtu īstā reize uzvilkt tautastērpus.


Ieeja - bez maksas.


 
PASĀKUMA PROGRAMMA


20.jūnijā Saulgrieži Plāteres pilskalnā, Madlienas pagastā
 
Plkst.19
Pulcējamies, iekārtojama svētku vietu, dancojam kopā ar Madlienas pagasta amatierkolektīviem - jauniešu deju kolektīvu "Daina" (vadītāja Agrita Kaužena), vidējās paaudzes deju kolektīvu "Made" (vadītāja Vineta Tumane), jaukto kori "Madliena" (diriģente Liene Seržante, kormeistare Baiba Rulle), pūtēju orķestri "Madliena" (diriģents Viesturs Lazdiņš, koncertmeistars Andis Bičevskis).
 
No plkst.20
Jēkaba Nīmaņa etnomūzikas grupa
Vārām sieru, pinam vainagus un mācāmies siet pirts un zāļu slotas, darinām zāļu paklājus. Aicinām piedalīties lielās zāļu virtenes uguns rituālam gatavošanā – ievij savu Jāņu zāli
 
Plkst. 22
Saules pavadīšana, uguns rituāls kopā ar Andri Kapustu un Inesi Krūmiņu, danči kopā ar folkloras kopu "Grodi" un Ogres Danču klubu.


Plkst.24
Ugunsrats


Uzmanību – 20. jūnijā plkst.19 no Ogres uz Plāteri aties bezmaksas autobuss. Pulcēšanās Ogres novada Kultūras centra laukumā.


Savukārt no Plāteres uz Ogri autobuss izbrauks 21.jūnijā plkst.01.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41581

2018. gada 24. maijā, 17:26, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet