Atgriezties pie raksta

Muzejā filmas "Baltu ciltis" seanss un tikšanās ar filmas veidotājiem

7.jūnijā plkst.19 Ogres Vēstures un mākslas muzejā būs iespējams noskatīties brāļu Ābeļu populārzinātnisko dokumentālo filmu "Baltu ciltis". 

Pasākuma laikā būs tikšanās ar filmas radošo komandu, kura atklās filmas tapšanas procesa aizkulises un pūļu pilno ceļu, kas noved pie precīzākas seno laiku attēlošanas.


Filmas stāsts risinās 13.gadsimta Baltijā, kur galvenais varonis ir tirgotājs Larss, (Nacionālā teātra aktieris Kaspars Aniņš) kurš nonāk baltu cilšu zemēs, kur viņu piemeklē dažādas likstas, no kļūšanas par kuršu vergu jeb drelli, līdz savas bagātības pazaudēšanai un atkal tās atgūšanai, Larsam nākas piedzīvot  vasaras saulgriežu reibinošās tradīcijas un doties cīņā ar krustnešiem Saules kaujā.


Filmas veidošanā iesaistīti vēsturnieki, eksperimentālie arheologi, rekonstruktori un baltu tautu mitoloģijas speciālisti no dažādām Eiropas valstīm, īpaši Skandināvijas. Lai radītu pēc iespējas precīzāku ieskatu Eiropas pēdējo pagānu dzīvē,  filmā izmantoti zinātniskie teksti, vēsturiskas rekonstrukcijas un inscenējumi, autentiski tērpi, rotas, datoranimācija un 3D grafika, kā arī pielāgota filmēšanas vide. 


"Ir jābūt gatavam, ka filma nebūs glorificējoša. Skarbums balansēs ar skaisto, jo, raugoties no mūsdienu cilvēka viedokļa, 13. gadsimtā dzīve bija ļoti nežēlīga, taču daži aspekti tajā bija daudz harmoniskāki – piemēram, cilvēka un dabas līdzāspastāvēšana. Mūsu ambīcijas bija lielas – izstāstīt pēc iespējas patiesāku stāstu par senajām baltu maztautām. Pateicoties visu iesaistīto pašaizliedzīgajam darbam, tas ir izdevies," stāsta filmas režisors Lauris Ābele.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41595

2018. gada 28. maijā, 08:56, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

inga • 2018. gada 29. maijā, 06:45
to iedarbināšu, bet būs ielūgumi vai biļetes?
mora • 2018. gada 28. maijā, 17:52
Jāiedarbina slotas motors un aidā!
inga • 2018. gada 28. maijā, 15:27
kā var tikt uz šo pasākumu?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet