Atgriezties pie raksta

Taurupes estrādē noticis pirmais šīssezonas koncerts

25. maijā Taurupē notika atjaunotās estrādes ieskaņas lielkoncerts "Labi dzīvot Taurupē!".

Taurupes brīvdabas estrādes pārbūves darbi tika uzsākti 2017. gada vasarā un pabeigti rudenī. Vecās, savu laiku nokalpojušās estrādes nojumes vietā tagad slejas jauna, arhitektoniski pievilcīga būve, kas lieliski iederas Taurupes ainavā un sasaucas ar latvisko identitāti. Tās projektā par pamatu ņemts agrāk Latvijā, Vidzemes pusē, sastopams rijas silueta motīvs.


Koncerta ieskaņā taurupiešus uzrunāja Taurupes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Stafeckis, kurš pauda prieku par to, ka Taurupē ir izdevies atjaunot brīvdabas estrādi. Tā atjaunota vietā, kur arī iepriekš atradās estrāde, saglabāta vien estrādes grīda un krēsli, un par šo unikālo vietu daudziem taurupiešiem saglabājušās patīkamas atmiņas, tāpēc nemaz netika izskatīta iespēja estrādi būvēt citviet  J.Stafeckis arī norādīja, ka šajā vietā diez vai iederētos estrāde, kas veidota no betona un metāla, un, lai arī jaunais estrādes veidols - rija - pirmajā brīdī radījis samulsumu, tomēr projekts izdevies ļoti labs, turklāt rija latviešu sētās bijusi vieta, kur cilvēki ne tikai smagi strādāja, bet arī dziedāja un radīja daudzas latviešu tautasdziesmas.


Pagasta pārvaldes vadītājs atgādināja, ka tuvojas lieli svētki - XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, un daudzi no klātesošajiem nebūs iespēja tos apmeklēt klātienē, tāpēc šis koncerts ir lieliska iespēja kaut nedaudz izbaudīt to atmosfēru, kāda valdīs Rīgā jūlija sākumā. J.Stafeckis atgādināja, ka pagājušajā gadā, pagasta svētkos augustā, jaunajā estrādē bija plānots rīkot pirmo pasākumu - spāru svētkus, bet iepriekš nepiedzīvots negaiss šo ieceri izjaucis, bet tas pat esot labi, jo beidzot sezonas atklāšanas pasākums estrādē aizvadīts bez lietus!


Koncertā uzstājās jauktais vokālais ansamblis "Taurupīte" un Taurupes pamatskolas skolēnu vokālā grupa (vadītāja Ligita Millere), kā arī Taurupes deju kolektīvs "Degsme" (vadītāja Daiga Rosicka), Meņģeles senioru deju kolektīvs "Sumulda" (vadītāja Ilze Jankuna), Mazozolu deju kolektīvs "Līčupīte" (vadītāja Ina Šīrone) un vidējās paaudzes deju kolektīvs "Stelpe" (vadītāja Lāsma Skābuliņa), Ķeipenes vidējās paaudzes deju kolektīvs "Dandzis" (vadītāja Ilze Jankuna). Koncerts noslēdzās ar kopdziesmu "Kļavu lapu Taurupē" (Gunāra Selgas vārdi, Gunāra Freidenfelda mūzika), svētku salūtu un zaļumballi ar grupu "Jūrkant".


Jau pavisam drīz, 16. jūnijā plkst.19, Taurupes estrādē notiks Ogres Tautas teātra izrāde "Skroderdienas Taurupē", kurā piedalīsies Ogres novada amatierteātri.


Savukārt vasaras izskaņā, 18. augustā, Taurupē notiks pagasta svētki, kas tiks atzīmēti reizē ar Taurupes pamatskolas 80 gadu jubilejas salidojumu. Šajos svētkos notiks tradicionālā ziedu upes kompozīciju veidošana, darbosies bērnu pilsētiņa, notiks tirdziņš. Svētku noslēgumā estrādē koncerts un zaļumballe.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41603

2018. gada 29. maijā, 11:15, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet