Atgriezties pie raksta

Dāvana un gandarījums "Sirdsdomai" – kopīga ekskursija Foto

Ogres novada literāri radošās apvienības "Sirdsdoma" publiskās darbošanās laiks ir, sākot ar Dzejas dienām septembrī, līdz vasarai.

Vasara atvēlēta, lai smeltos jaunas iedvesmas, idejas, radošumu savai dzejai, dziesmām, bagātinoties dabas skaistumā savā mīļajā, zaļajā Latvijā, ceļojumos arī tālāk.


Pavasarī atskatāmies uz paveikto aktīvajā sezonā: šogad visi mūsu pasākumi noritējuši Ogres Centrālajā bibliotēkā, ar tās vadības un kolektīva aktīvu atbalstu. Septembrī tās bija kupli apmeklētās Dzejas dienas, kurās šoreiz ieinteresēts bija krietns pulciņš Ogres Valsts ģimnāzijas jauniešu un viņu literatūras skolotāju. Zāle bija pārpildīta, nācās izmantot blakus telpu. Notika arī Ilgas Rēdmanes dzejas grāmatas "100 dzejoļi mūsu mīļajai Latvijai simtgadē" atvēršanas svētki.


Arī pārējie sirdsdomieši strādājuši radoši – izskanēja Elitas Bičevskas dzejas krājuma "Mīlestības gaismā" atvēršana, iekrāsojot pasākumu ar mūzikas skaņām; Zinas Budahas grāmatas "Paralēles" atvēršanas svētki ar muzikālu pavadījumu; Maijas Bogdanovas dzejas un komponēto dziesmu radošais vakars. 


Jau tapušas vēl jaunas dzejas grāmatas - Ilgai Rēdmanei "Tikai Mīlestība", Naurim Gekišam "Lai katra diena kā roze plaukst", Veltai Voicišai un Skaidrītei Loginai (nosaukums vēl netiek atklāts). Tās gaida atvēršanas svētkus jaunajā sezonā pēc Dzejas dienām.


2018. gads. Īpašs, jubileju gads. Mūsu mīļajai Tēvzemei Latvijai – 100, bet mūsu pilsētai Ogrei – 90. Skaistas jubilejas! Tik daudz pārvērtību un notikumu līkloči apvijuši ceļu uz šīm jubilejām! Bet galvenais visos laikgriežos ir saglabājies – tā ir Mīlestība uz savu dzimto zemi, tautu, valodu, savu pilsētu, kur dzīvojam.


Tēvzemes mīlestība ir pati svētākā pāri laikam, gadusimteņiem. Mīlestība uzliek arī pienākumus. Pienākumu pavērt sirdi, prātu, savas rokas mūsu zemes plauksmei, izaugsmei. Lai visiem labi dzīvot.


Mēs, Ogres novada literāri radošās apvienības "Sirdsdoma" 22 autori, Latvijas simtgadei un Ogres deviņdesmitgadei veltījām savu 280 lappušu biezo kopkrājumu "Uvertīra". Tā bija dāvana mūsu pilsētai jubilejā. Tieši februāra mēnesī sarīkojām Ogres Centrālajā bibliotēkā svinīgus atvēršanas svētkus. Gan Dzejas dienās, gan šo svinīgo pasākumu pagodināja ar ierašanos Ogres novada pašvaldības, Ogres novada Kultūras centra, laikraksta "Ogres Vēstis Visiem" redakcijas pārstāvji. Visi saņēma kopkrājumu kā dāvanu.


Mēs sajutām gandarījumu un atbalstu, interesi par mūsu radošo darbību. Ogres jubilejai februārī veltījām arī "Sirdsdomas" autoru Dzejas lappusi laikrakstā "Ogres Vēstis Visiem". Dzeju savā Dzejas lappusē pārnovadu laikraksts regulāri saņem arī uz citiem svētkiem. Tā ir mūsu kopīga sadarbība.


Protams, sirdsdomieši ar gaišu prieku svinēs ar visiem kopā Ogres pilsētas, kura top arvien skaistāka un sakoptāka, svētkus no 23. līdz 25. augustam.


Pienākusi vasara, saules spožums, siltums, viss zied un zaļo. Rodas neremdināma vēlme paceļot pa mūsu zaļo, ziedošo Latviju. Kā dāvana un gandarījums par paveikto pagājušajā sezonā bija ekskursija 2. jūnijā gar Vidzemes jūrmalu. Grupā apspriežoties, izvēlējāmies maršrutu: Ogre – Baltā kāpa – Minhauzena muzejs un Meža takas – Svētavots Cēsīs. Arī jau redzētajā vērīgas acs atkal un atkal saskata ko jaunu, un tūrisma objekti arvien mainās, tiek uzlaboti.


Ekskursijā kopā ar sirdsdomiešiem bija daži mūsu atbalstītāji no Ogres Centrālās bibliotēkas, Ogres novada Kultūras centra, arī dažas Dzejas dienu fanes.


No augstā skatu laukuma jūsmojām par Balto kāpu un brīnišķīgo jūras zilumu līdz pat apvārsnim. Tur autori skandēja dzeju, nodziedājām kopīgu dziesmu Maijas vadībā, sveicām maija mēneša jubilārus. Trīs drosmīgie – Uldis, Aleksandrs un Nora pie Baltās kāpas ļāvās peldei jūras viļņos.


Priecēja arī lielā meļa Minhauzena muzeja figūras un skati, tapšanas vēsture, bet Meža takas bija brīnumu pilnas un karstumā veldzējošas. Žēl – ne visi tur pabija... 


Noslēgumā Cēsu "Svētavots", ko daļa no mums redzēja pirmoreiz. Kuri vēlējās, izbaudīja arī Svētūdens rituālu.


Autobuss bija ērts, omulīgs. Autobusa vadītājs Andris ļoti atsaucīgs, sirsnīgs, smaidošs, inteliģents, vienmēr nostādīja autobusu pēc iespējas tuvāk apskates objektam. Paldies viņam! 


Pa ceļam vērojām zaļos Vidzemes laukus, birzis, senās ozolu un liepu gatves. Bet, galvenais, kopā būšana. Visi bija apmierināti, priecīgi, laimīgi par kopīgo ceļojumu skaistā vasaras dienā. Arī tas sniegs iedvesmu radošumam dzejai nākamajos krājumos.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41658

2018. gada 5. jūnijā, 11:00, Kultūra un izglītība
Ilga Rēdmane, Ogres novada literāri radošās apvienības "Sirdsdoma" vadītāja

Jaunākie komentāri

Hortenzija • 2018. gada 8. jūnijā, 10:14
No sirds priecājos kopā ar jums par radošo garu, paveikto un par jauko ekskursiju! Lai Dieva svētības un žēlastība pavada jūs arī turpmāk!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet