Atgriezties pie raksta

Muzejā filmas "Baltu ciltis" seanss un tikšanās ar filmas veidotājiem

7.jūnijā plkst.19 Ogres Vēstures un mākslas muzejā būs iespējams noskatīties brāļu Ābeļu populārzinātnisko dokumentālo filmu "Baltu ciltis".

Apmeklētājiem pirms filmas seansa tiks sniegta ekskluzīva iespēja apskatīt topošās muzeja ekspozīcijas daļu, kurā atrodas Ķentes kalna makets. Pēc seansa muzejā notiks tikšanās ar filmas radošo komandu, kas atklās filmas veidošanas aizkulises un atbildēs uz skatītāju jautājumiem.


Dokumentālā drāma par 13.gadsimta baltu tautām uzdod jautājumu, cik daudz mēs vispār zinām par sevi un saviem priekštečiem, un apgāž mītus par baltiem kā arāju tautu, bez romantizēta izskaistinājuma atspoguļojot cīņassparu, drosmi un pagānisko dzīvesziņu, kā arī skaudros dzīves apstākļus.


Filmēšanas process sākās pirms diviem gadiem, piemeklējot dažādas vietas gan tepat Latvijā, gan Lietuvā, arī Igaunijā un Polijā. Ņemot vērā, ka tā ir dokumentālā filma un tiek veidota pēc iespējas autentiskāka arī ar tērpiem un vides pielāgošanu, neizbēgami talkā nāk arī 3D datorgrafika un animācija.


Filmas mērķis ir ne vien izklaidēt, bet arī izglītot skatītājus par Latvijas nācijas vēsturi pirms kristietības ienākšanas Latvijas teritorijā, par to, kā baltu ciltis līdzinājās un atšķīrās no kaimiņu tautām un kādas pārmaiņas tās laika gaitā piedzīvo.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41662

2018. gada 5. jūnijā, 16:26, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet