Atgriezties pie raksta

Ogrē būs skatāma Valda Kaprāļa gleznu izstāde "Manai zemei Latvijai"

8.jūnijā plkst.15 Ogres Vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta mākslinieka Valda Kaprāļa gleznu izstāde "Manai zemei Latvijai".

Izstādē apskatāmajos darbos izteikti jūtama mīlestība pret dzimteni, kas izpaužas krāsu tonalitātē un dabas tēlojumā.


Valdis Kaprālis ir dzimis 1954.gadā Tālajos austrumos, Amūras apgabalā, uz kurieni 1949.gadā tika izsūtīta viņa ģimene. Kad zēnam ir četri gadi, ģimene var atgriezties dzimtenē.


Studējis Jelgavā, Lauksaimniecības akadēmijas Mežsaimniecības fakultātē ar ievirzi ainavu arhitektūrā. Paralēli studijām mākslinieks apmeklējis Mākslas akadēmijas kursus un Jelgavas mākslas studiju. Pēc studiju beigšanas kopā ar savu skolotāju Hariju Šulcu Cesvainē izveido mākslas studiju.


Glezniecība vienmēr ir bijusi Valda Kaprāļa aicinājums. Atpazīstamību izpelnījies kā ainavists un kluso dabu gleznotājs, kas savus darbus veido eļļas glezniecības tehnikā. Savos darbos mākslinieks tiecas pēc vispārinātām dabas tēla atklāsmēm reālistiski tvertos dabas skatos, kopjot tonālās glezniecības principus.


Līdz šim savas personālizstādes Valdis Kaprālis izstādījis Vācijā, Francijā, Latvijas muzejos un galerijās. Ogres Vēstures un mākslas muzejā izstāde "Manai zemei Latvijai" būs skatāma līdz 15.jūlijam.


Ieeja muzejā ir bezmaksas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41671

2018. gada 6. jūnijā, 17:54, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Rita • 2018. gada 15. jūnijā, 00:42
Jauka izstāde... beidzot var gūt baudījumu no ik viena krāsu salikuma... Cilvēks, kas apguvis gleznošanu bez Mākslas Akadēmijas spēj vairāk kā augstās skolās mācītie... Un te tiešām redzu savu zemi, savu valsti , īsta latvieša skatījumu un darbu...Paldies! Iesaku ieskatīties muzeja 2. stāva izstāžu zālē...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet