Atgriezties pie raksta

"Upes vakarus" pieskandina "Ogre" un "Ausma" Foto

Ceturtdien uz Ogres upes peldošās skatuves norisinājās jau otrais Ogres novada Kultūras centra rīkotais kora mūzikas cikla "Upes vakari" koncerts.

Koncerta ievadā klausītājus vakarā sveica ONKC direktore Antra Purviņa, paužot prieku par tiem, kas izvēlējušies šajā brīnišķīgajā vasaras vakarā baudīt kormūziku.


Kora mūzikas cikla "Upes vakari" otras koncerts norisinājās 14. jūnijā, kas ir Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena. Arī Ogrē pie Represēto piemiņas akmens ceturtdienas pācpusdienā notika šai dienai veltīts pasākums. 


Atgādinot pirms 77 gadiem notikušās deportācijas, kas skāra arī Ogres un tās apkārtnes iedzīvotājus, Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis uzsvēra, ka latviešus arī tālajā ceļā uz izsūtījuma vietām ir pavadījusi dziesma. 


"Kad latviešu leģionārus veda uz Sibīriju, viņi, braucot cauri Latvijai, cēlās kājās un dziedāja. Kad Sibīrijā māte savus bērnu lika gulēt un viņš nebija paēdis, viņa dziedāja. Kad mums, latviešiem, kādreiz ir grūti, mēs dziedam vai klausāmies dziesmu un iedvesmojamies no tās vārdiem. Dziesma mums palīdz tikt pāri daudziem grūtiem brīžiem. Tāpēc latviešiem ir tik būtiska dziesma un Dziesmu svētki," sacīja E.Helmanis.


Šo vasaras vakaru baudījām kopā ar ONKC jaukto kori "Ogre" un sieviešu kori "Ausma" (RKTMC "Mazā ģilde"). Abus korus vada diriģents Jānis Zirnis.


Nākamais – noslēdzošais – cikla koncerts notiks 21.jūnijā. Uz "Sadziedāšanos" aicina jauniešu koris "Impulss", jauktais koris "Grīva", Ogres skolotāju kamerkoris un senioru koris "Altera".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41731

2018. gada 15. jūnijā, 16:44, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Jap • 2018. gada 17. jūnijā, 23:17
Garlaicīgi, jo pasākums nebija kvalitatīvs. Labi, ka vismaz bez maksas.
jauniete • 2018. gada 17. jūnijā, 22:51
Garlaicīgi....

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet