Atgriezties pie raksta

Pasniedz Pateicības rakstu Intai Antonei Foto

Par ieguldījumu Taurupes kultūras dzīvē un Taurupes pagasta vārda popularizēšanā, par nesavtīgu darbu Taurupes sabiedrībai, nozīmīgu ieguldījumu Taurupes amatierteātra attīstībā, par kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanu, izpēti, saglabāšanu un popularizēšanu, par ilggadēju darbu Taurupes novadpētniecības muzejā sestdien, 16. jūnijā, Taurupē svinīgi tika pasniegts Ogres novada pašvaldības Pateicības raksts kultūras darbiniecei Intai Antonei.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, sveicot Intu Antoni, norādīja, ka ir daudz cilvēku, kuri vēlas kaut ko saņemt no Latvijas, bet daudz mazāk tādu, kuri vēlas dot. Inta Antone ir tā, kas ir devusi – krājusi Taurupes vēsturi un viņas darba ieguldījums ir neatsverams. 


Inta Antone ir kultūras cilvēks visās savās izpausmēs, domās un darbos. Taurupē savas darba gaitas sāka 1955. gadā kā tautas nama vadītāja, vēlāk kļuva par Taurupes bibliotēkas vadītāju un vēlākajos gados sāka strādāt Taurupes vidusskolā par skolotāju, tad par direktori. 


Paralēli bibliotekāra un pedagoga darbam, Inta bieži organizēja literārus pasākumus ar rakstniekiem, dzejniekiem un dramaturgiem. Pateicoties Intai, taurupieši varēja klātienē sarunāties ar Gunāru Priedi, Imantu Ziedoni, Valdi Rūju u.c. 


Kopā ar Imantu Ziedoni pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados sakopa  rakstnieka Sudrabu Edžus dzimtās vietas - "Dullās Daukas" - bērzu birzi un ozolus. Inta visu savu mūžu aktīvi iesaistījās Taurupes kultūras norisēs - spēlēja teātri, iestudēja lugas, vadīja deju kolektīvu, ilgus gadus vadīja amatierteātri "Maska" (ar kuru iestudētas neskaitāmas lugas, izbraukāts viesizrādēs vai puse Latvijas), izzināja Taurupes vēsturi, vāca un krāja materiālus par ievērojamiem novadniekiem. Pateicoties Intai, pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados tapa Taurupes novadpētniecības muzejs, kas darbojas vēl līdz šai dienai Intas neatlaidības un pūliņu rezultātā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41743

2018. gada 18. jūnijā, 12:11, Kultūra un izglītība
Ogres novada Kultūras centrs sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Tribocka

Jaunākie komentāri

taurupiete • 2018. gada 18. jūnijā, 13:59
Paldies par skaistajiem svētkiem, PALDIES!!!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet