Atgriezties pie raksta

Dodas pārgājienā, lai iepazītu Ciemupes kultūrvēsturi Foto

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 16.jūnijā, ikviens varēja doties ekskursijā "Ainavu pārvērtības Ciemupē pēdējos 100 gados", kuru rīkoja Ciemupes Tautas nams.

Pārgājienu vadīja Daiga Sosnare, un tas bija izglītojošs un izklaidējošs pasākums. Tā mērķis bija izzināt Ciemupes kultūrvēsturi, saskatīt ainavā to īpašo, neatkārtojamo, kas šo vietu padara unikālu un skaistu.


Senas fotogrāfijas un kartes palīdzēja iztēloties Ciemupes apkārtni agrāk. Protams, ka apkārtnes ainavas ir ļoti mainījušās. Katras vietas izmaiņas ir ietekmējis savs faktors. Piemēram, kara darbība, HES būvniecība, ciemata celtniecība, saimnieciskās darbības izmaiņas, uzskatāmi atspoguļojot cilvēka un dabas mijiedarbību.


Dalībniekiem bija jāveic dažādi uzdevumi - jāmēra akmens un jāaprēķina tā tilpums, jāmēra ozolu resnums, ar taustes un smaržas palīdzību jānosaka populāras jāņuzāles sakne, kas aug Daugavas krastā u.c.


Ekskursijas gaitā atklājām liepu ar septiņpadsmit stumbriem, kas ļoti patika bērniem, nesen nozāģētai gobai varēja saskaitīt gadskārtas.


Daugavas senās attekas krastā teiksmainu noskaņu piešķīra nostāsts par Ciemupes krāces velnu un zvejniekiem. Teiku papildināja arī skaņas efekti, kas bija dalībnieku veicamais uzdevums.


Pasākuma noslēgumā ekskursantiem bija sarūpēts pārsteigums Ciemupes Tautas namā, kur varēja atveldzēties no karstuma.


Paldies visiem par piedalīšanos un izturību! Ekskursijas maršruta garums bija aptuveni 5km. Šis pasākums bija veltīts Latvijas simtgadei.


Ciemupes Tautas nams aicina visus interesentus piedalīties 19.augustā plkst.16 izzinošā velo braucienā "Gals un sākums Ogresgala Ciemupē". Satikšanās pie Ciemupes Tautas nama. Velo brauciens ir veltīts Latvijas simtgadei un maršruta shēma ir veidota kā bezgalības zīme. Pasākuma mērķis ir iepazīt Ogresgala pagasta kultūrvēstures un tūrisma objektus, uzzināt interesantus vēstures faktus, iepazīties ar radoši darbīgiem ciemupiešiem. Maršruta garums būs gandrīz 20km.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41750

2018. gada 19. jūnijā, 09:25, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

roze • 2018. gada 20. jūnijā, 11:17
Ļoti laba ideja, pat ja piedalījās tik, cik piedalījās.Nākamo reiz būs vairāk! Tā tik turpināt! Bet, tiem ,žvankstētājiem, būtu pēdējais laiks pašiem kaut ko darīt!
nav smieklīgi • 2018. gada 20. jūnijā, 09:27
kaut vai 5 un radiniekišoreiz, nākamreiz būs vairāk, jo radiniekiem ir bērni un draugi, kas pulciņu lielāku veidos! Nepatīk? Nepiedalies, neej un nelej žulti, ja pasākums un Ciemupe neinteresē!
ха ха • 2018. gada 20. jūnijā, 07:12
vvvaiii:-Какая удивительная посещаемость.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet