Atgriezties pie raksta

Ogres Vēstures un mākslas muzeja darba laiks Līgo svētkos

Līgo svētku laikā muzejam mainīts darba laiks, informē Ogres Vēstures un mākslas muzeja informācijas speciāliste Ieva Arnīte. 

Ogres Vēstures un mākslas muzejs 22.jūnijā būs atvērts no plkst. 10 līdz 16. Savukārt 23. un 24.jūnijā muzejs būs slēgts.


Muzejā šobrīd ir apskatāmas divas izstādes:


Felicita Pauļuka 


Felicitas Pauļukas daiļradei raksturīga daudzveidība, kas atspoguļo mākslinieces spējas un ģenialitāti, ne velti viņa ir pazīstama kā viena no izcilākajām akta un portreta gleznotājām latviešu mākslā, kas 20.gadsimta otrajā pusē izveidoja latviešu pasteļglezniecības tradīcijas. Gleznojot aktus, Pauļuka bija viena no pirmajām, kas neakcentēja kailo sievietes ķermeni, bet uzsvēra sava modeļa personīgos vaibstus, tādejādi atklājot cilvēka iekšējo garīgo jūtu pasauli. Arī strādājot pie portretiem, māksliniece rūpīgi izvērtēja kompozīciju un katram cilvēkam, ko gleznoja, pielāgoja niansētu tonālu krāsu paleti, kas palīdzēja atklāt personas individualitāti.


Pauļukas prasīgums un nesaudzība atklājās pašas attieksmē pret saviem darbiem. Ja tie neatbilda iecerētajam, tos bez žēlastības iznīcināja: pasaulē varēja iziet tikai pilnību sasniegušais. 


Izstādē skatāmi Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma darbi - ogles, aktu un portretu gleznas, kuras papildina divas Jāņa Pauļuka gleznas.


Izstāde apskatāma līdz 29.jūnijam.


Valdis Kaprālis "Manai zemei Latvijai"


Glezniecība vienmēr ir bijis Valda Kaprāļa aicinājums. Mākslinieks eļļas glezniecībā pazīstams kā ainavists un kluso dabu gleznotājs, kas strādā reālisma manierē, tiecoties pēc vispārināta dabas tēla atklāsmes dabas skatos. 


Izstādē "Manai zemei Latvijai" apskatāmajos darbos viscaur jūtama dzimtās zemes mīlestība, gan šalcošās jūras piekrastes gleznojumā, gan apsnigušo koku un pavasarīgo ievziedu piepildītās upes krastu ainavās, kuras papildina arī pilsētu skati. 


Līdz šim savas personālizstādes Valdis Kaprālis izstādījis Vācijā, Francijā, Latvijas muzejos un galerijās. 


Ogres Vēstures un mākslas muzejā izstāde "Manai zemei Latvijai" būs skatāma līdz 15.jūlijam.


Ieeja muzejā bez maksas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41756

2018. gada 19. jūnijā, 19:08, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet