Atgriezties pie raksta

Saulgrieži Plāteres pilskalnā Foto

20.jūnijā Madlienas pagastā Plāteres pilskalnā vietējie iedzīvotāji un viesi sagaidīja Saulgriežu pirmos mirkļus. 

Pasākuma ietvaros bija iespēja iemācīties pīt vainagus, siet pirts un zāļu slotas, darināt zāļu paklājus un nogaršot pašu gatavotu sieru. Visās aktivitātēs piedalījās gan pieaugušie, gan mazie pasākuma apmeklētāji.


Bija arī divi jaunieši no ārzemēm (Vācijas un Itālijas), kuri atrodas Latvijā brīvprātīgajā apmaiņas programmā un kurus līdz sirds dziļumiem aizkustināja tik tradicionāls pasākums. Kā minēja paši jaunieši, viņu mājās ar tādu krāšņumu netiek sagaidīti nevieni svētki.


Kamēr pasākuma apmeklētāji atpūtās un baudīja cienastus, uzstājas Jēkaba Nīmaņa etnomūzikas grupa, taču viesiem bija arī iespēja nodejot kādu tautas deju kopā ar Ogres danču klubu un folkoras kopu "Grodi".


Vakara gaitā, kad norisinājās saules pavadīšana, Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis tika iecelts par Jāņu tēvu un Ogres novada Kultūras centra direktore Andra Purviņa par Jāņu māti. Jāņu tēva galvenais uzdevums bija gādāt par ugunskuru, bet Jāņu māte visiem pasākuma ciemiņiem dāvāja īstu pašgatavotu sieru. Galveno Saulgriežu vakara tradīciju īstenoja E.Helmanis – ugunsrata ripināšana no kalna.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41770

2018. gada 21. jūnijā, 19:19, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet