Atgriezties pie raksta

TLMS "Saiva" sarūpējusi ceļamaizi uz Dziesmusvētkiem Foto

Ceturtdien Ogres novada Kultūras centra (ONKC) Izstāžu zālē atklāja Tautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) "Saiva" izstādi "Vakardiena rītdienā. Ceļamaize uz Dziesmusvētkiem".

"Būs tā: jūs visi aizbrauksiet uz Dziesmusvētkiem, bet pie mums paliks tā Dziesmusvētku garša, Dziesmusvētku noskaņa ar šo brīnišķīgo Tautas lietišķās mākslas studijas "Saiva" izstādi," izstādes atklāšanā sacīja Antra Purviņa, Ogres novada Kultūras centra direktore, nododot sveicienus no Egila Helmaņa, Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja. 


Izstāde Ginta Sīviņa, Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieka, vērtējumā: "Šeit mēs redzam brīnišķīgus darbus – tautastērpus, jostas, kas simbolizē mūsu valsts un mūsu novada identitāti. Dziesmusvētki ir pasākums, kuri katru gadu atgādina mums par šīm lietām – par tautastērpiem, par savu identitāti, un šodien mēs esam priecīgi izrādīt arī mūsu novada tautastērpa simbolu – šīs te jostas, kas simbolizē mūsu jauno logo, mūsu novadu. Paldies liels "Saivai" par to, ka tas mums ir šeit izdevies."


Santa Grinberga, TLMS "Saiva" vadītāja, pateicās studijas dalībniekiem. "Ir ļoti liels prieks un gandarījums par darbiem, ka izstādei man ir no kā izvēlēties un salikt šos darbus, jo daļa palika neizlikti,” stāstīja S.Grinberga, atklājot arī izstādes tapšanas vēsturi, kas iesākusies ar ieceri "Saivas" izstādei Tukumā. Tukumā 2017.gada rudenī bija apskatāmi austi brunči un jostas. Darbi toreiz bija gan etnogrāfiskā veidolā, gan mūsdienīgi stilizēti.


TLMS "Saiva" radošā pieeja jostām izpaužas ne tikai šopavasar radītajā jostā ar Ogres logo, radošums ieraugāms arī A.Purviņai ONKC 30 gadu jubilejā dāvātajā jostā, kurā ieausti visi ONKC kolektīvi.


Izstāde ONKC Izstāžu zālē apskatāma no 21. jūnija līdz 26. jūlijam piektdienās, sestdienās un svētdienās no plkst. 11 – 18. Pārējā laikā, iepriekš sazinoties pa tālr. 26313588 (Santa).

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41774

2018. gada 22. jūnijā, 10:00, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Ogrēniete • 2018. gada 1. jūlijā, 16:27
Atkal parādās tas kultūrmeņu īsais prāts... Ogres logo uz katra stūra, bet Latvijas simtgades logo...? Ogre laikam Latvijā neietilpst? Ceru, ka vismaz pēc Ogres svētkiem attapsies? Man kauns... Bet algas par darbu saņem simtu simtos...par ko?...par neizdarībām?
Simona • 2018. gada 25. jūnijā, 19:12
Kredita formulas starp individiem simonaauzina90@gmail.com sanemt kreditu ar parliecibu.
Simona • 2018. gada 25. jūnijā, 19:11
Kredita formulas starp individiem simonaauzina90@gmail.com sanemt kreditu ar parliecibu.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet