Atgriezties pie raksta

Ogres muzejā varēs noskatīties filmu "Dziesmuvara"

27.jūnijā plkst.18  Ogres Vēstures un mākslas muzejs aicina apmeklēt filmas "Dziesmuvara" seansu un tikties ar filmas scenārija autoru Daini Īvānu un citiem filmas veidotājiem.

Dokumentālās filmas "Dziesmuvara" veidotāji savu Dziesmu svētku redzējumu ļauj izstāstīt dokumentālam koptēlam - latviešu karavīram, kara lidotājam, ērģelniekam un koristam.


Filmas režisors Askolds Saulītis stāsta: "Līdz ar pirmo vidzemnieku dziedāšanas dienu Dikļos 1864. gadā un 1873. gada Pirmajiem Vispārējiem latviešu dziedāšanas svētkiem Rīgā – Dziesmu svētki kļuvuši par neatņemamu latviskās identitātes sastāvdaļu. Filmā atainoti centieni Dziesmu svētkus pakļaut dažādiem ideoloģiskiem mērķiem un tautas attapība to nepieļaut. Dziesmuvara tautai devusi spēku izcīnīt neatkarīgu valsti, izturēt karos, pretoties pārtautošanai. Dziesmu svētkos nostiprinājies mūsu garaspēka karaspēks, kas Trešajā atmodā izrādījies stiprāks pat par padomju okupantu bruņotiem spēkiem". Askolds Saulītis divas reizes Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps atzīts par labāko dokumentālā kino režisoru.


Ieeja bezmaksas, ar ielūgumiem, kurus var izņemt muzeja kasē vai pieteikt pa e-pastu: ogresmuzejs@ogresnovads.lv

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41800

2018. gada 26. jūnijā, 15:34, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet