Atgriezties pie raksta

Ogres Vēstures un mākslas muzejā atklāj izstādi "Atspulgi" Foto

3.jūlijā Ogres muzejā tika atklāta divu mākslinieku - Valdas Podkalnes un Haralda Jegodzienska izstāde "Atspulgi".

Ierodoties mākslas cienītājiem, II Starptautiskās laikmetīgās keramikas biennāles dalībniekiem un žūrijai, pasākuma sākumā visus laipni pie muzeja ārdurvīm sagaidīja muzeja direktore Evija Smiltniece. 


Pēc uzrunas viesus izklaidēja, laikmetīgai izstādei labi pieskaņots mūzikāls priekšnesums, talantīgo ogrēniešu duets "Santehniķi", kuri azartiski ar pludmales čībām dauzīja pa pašu izveidoto instrumentu trubafonu, kas sastāv no visparastākajām santehnikas caurulēm, radot gan pasaulē labi zināmas, gan latviešiem iemīļotas melodijas.


Atspulgi, gluži tāpat kā spoguļi, reflektē mūsu katra dzīves pieredzes. Valdas Podkalnes instalācija ir vieduma spogulis, kurā no substancē savāktajām pieredzēm, kā asni vai sēnes uz gaismu spraucas jaunas domas ar jauniem izpratnes pozicionējumiem. Turklāt Haralda Jegodzienska apziņas spoguļi ir viņa gleznas, kas pauž dvēselisko pasauli mūsos un apziņas, sajūtu mehānismus, kas tiek iedarbināti mirkļos, kad kaut ko piedzīvojam.


Profesionāls kopdarbs 1997.gadā vienoja latviešu mākslinieci Valdu Podkalni un Haraldu Jegodzienski arī dzīvesbiedru attiecībās. Kopš 2007. gada mākslinieku pāris dzīvo Latvijā, Ikšķiles novada Turkalnē.


Izstāde ir daļa no II Latvijas Starptautiskās keramikas biennāles programmas, un tā Ogres Vēstures un mākslas muzejā būs apskatāma līdz 19.augustam.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41861

2018. gada 5. jūlijā, 15:53, Kultūra un izglītība
Ieva Arnīte, Ogres Vēstures un mākslas muzeja informācijas speciāliste

Jaunākie komentāri

Rita • 2018. gada 8. jūlijā, 15:08
Izstādē savdabīgs skatījums uz domu gaitu un lietām...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet