Atgriezties pie raksta

Vasaras brīvdienās skolēni Ogres tehnikumā mācās konstruēt robotus Foto

Jau otro nedēļu Ogres tehnikumā norisinās LEGO robotikas darbnīcas, informē Attīstības un inovāciju mācību centra valdes priekšsēdētāja Ieva Vītoliņa.

Pagājušajā nedēļā 15 Ogres novada skolēni kopā ar skolotāju Noru Meiri konstruēja LEGO robotus, būvēja ēkas un veidoja "šosejas", pa kurām robotiem jāprot pārvietoties, ievērojot satiksmes noteikumums.


Dziesmu un deju svētku noskaņās skolēni izveidoja ceļu no Ogres līdz pat Dziesmu svētku estrādei Mežaparkā, neaizmirstot iekļaut pie Tīnužiem esošos riņkveida krustojumus un degvielas uzpildes stacijas. 


Katras nedēļas noslēgumā viens no dalībnieku gaidītākajiem brīžiem ir LEGO Sumo robotu cīņas, kad skolēnu konstruēti un vadīti ringā dodas divi roboti.


Šonedēļ skolotājas Sandras Graudiņas vadībā skolēni māca robotiem iziet latvju rakstu zīmēs veidotus ceļus, ieprogrammējot robotiem kustības vai vadot robotus ar mobilajiem telefoniem. Kā izrādās, tas nemaz nav tik vienkārši!


LEGO robotikas darbnīcas turpināsies arī nākamajā nedēļā no 16. līdz 20. jūlijam un pēc tam vēl no 30. jūlija līdz 3. augustam. Ja ir interese, tad šajās nedēļās vēl var pieteikt dalību darbnīcām, rakstot: ieva.vitolina@gmail.com.


LEGO robotikas darbnīcas organizē Attīstības un inovāciju mācību centrs, atbalsta Ogres tehnikums.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41879

2018. gada 11. jūlijā, 08:46, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Andžs • 2018. gada 13. jūlijā, 06:45
viens robots jau sēž preziddenta krēslā, tikai ar švaku operatīvo atmiņu un cietni, jo nespēj norunāt tekstu bez lapiņas

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet