Atgriezties pie raksta

Šogad bērnudārzos Ogres novadā tiks uzņemti 395 bērni

Ogres novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vecākā izglītības darba speciāliste Evija Slise informē par aktualitātēm pirmsskolas izglītībā.

Aprīlī notika bērnu pārreģistrācija uz vietu pirmsskolas izglītības iestādē. Kas notiek ar tiem bērniem, kas netika pārreģistrēti?
Ja bērnam nav veikta pārreģistrācija, tiek pārbaudīta deklarētā dzīvesvietas adrese. Ja tā nav Ogres novada administratīvajā teritorijā, bērns no rindas tiek izslēgts. Lai gan Ogres novada saistošie noteikumi nosaka – ja nav veikta pārreģistrācija, bērns no rindas tiek izslēgts, tomēr šādās situācijās es sazinos ar vecākiem pa tālruni vai e-pastu un noskaidroju, vai būs nepieciešama vieta Ogres pirmsskolas izglītības iestādē, jo vecāki bieži nepaziņo, ka vieta nebūs nepieciešama.


Kur un kā vecāki var redzēt, kāds ir viņu bērna vietas numurs rindā uz vietu pirmsskolas izglītības iestādē?
Vecāki bērnu rindā uz vietu pirmsskolas izglītības iestādē var pieteikt elektroniski, sūtot aizpildītu veidlapu man uz e-pastu evijaslise@ogresnovads.lv vai klātienē Izglītības, kultūras un sporta pārvaldē Ogrē, Brīvības ielā 11, 2.stāvā, ieeja caur Swedbank Ogres filiāli. Kad šī reģistrācija tiek veikta, bērnam tiek piešķirts elektroniskās identifikācijas kods (EID kods), kuru ievadot elektroniskajā bērnu rindas reģistrā uz pirmsskolas izglītības iestādēm Ogrē (skatāms Ogres novada pašvaldības mājas lapā ŠEIT), vecāki var redzēt bērna kārtas numuru rindā.


Šobrīd strādājam, lai šo procesu padarītu vienkāršāku un viss notiktu elektroniski.


Kāda šobrīd ir situācija rindā uz vietu pirmsskolas izglītības iestādē? Cik bērnu un kādā vecumā ir rindā?
Kopumā šobrīd rindā uz vietu pirmsskolas izglītības iestādē ir 908 bērni, no tiem 395 šogad rudenī tiks uzņemti Ogres pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs un vēl 513 paliks rindā. No tiem, kuri paliks rindā, 112 ir 2018. gadā dzimušie, 254 – 2017. gadā dzimušie, 110 – 2016. gadā dzimušie, 26 – 2015.gadā dzimušie un 11 – 2014.gadā dzimušie bērni.


Lielu atspaidu sniegs šogad īstenotais projekts, rekonstruējot ēku Parka ielā 1 pirmsskolas izglītības vajadzībām, kur šī gada rudenī VPII “Strautiņš” atvērs četras jaunas grupas 80 bērniem.


Vai jaunajā mācību gadā būs kādas izmaiņas mācību programmās VPII? Varbūt kāds bērnudārzs piedāvās ko jaunu?
Joprojām VPII “Saulīte” turpina darboties pirmsskolas izglītības konsultatīvais centrs, kur bērni pirmsskoliņu apmeklē vienu reizi nedēļā un kur vecākiem tiek sniegtas konsultācijas izglītošanas jomā. Šobrīd VPII “Saulīte” realizē gan pirmsskolas mazākumtautību izglītības programmu, gan pirmsskolas izglītības programmu latviešu mācībvalodā. VPII “Saulīte” nodrošina kvalificētu treneru vadībā peldētapmācību saviem bērniem divas reizes nedēļā un pēcpusdienās citu pirmsskolu bērniem. Joprojām VPII “Zelta sietiņš” ir divas speciālās pirmsskolas grupiņas – bērniem ar valodas traucējumiem un bērniem ar jauktiem attīstības traucējumiem, kur bērni tiek uzņemti ar pedagoģiski medicīniskās komisijas atzinumu. Ogresgala VPII “Ābelīte” darbojas jaukta vecuma Montessori grupiņa. Ogres VPII “Dzīpariņš” turpina darboties jaukta vecuma Valdorfpedagoģijas grupiņa.


Visas pirmsskolas izglītības iestādes piedāvā licencētas interešu izglītības deju un angļu valodas apmācības nodarbības un visās pirmsskolas izglītības iestādēs strādā logopēdi, nepieciešamības gadījumā ir pieejama izglītības psihologa konsultācija.


Kuros novada bērnudārzos jaunajā mācību gadā plānotas kādas izmaiņas darba organizēšanā?
Ar 2018. gada 1. augustu Ķeipenes VPII “Saulīte” tiek pievienota Ķeipenes pamatskolai un Ogres VPII “Sprīdītis” tiek pievienots Ogres VPII “Cīrulītis”, saglabājot abas izglītības programmu īstenošanas vietas un grupu skaitu. Izmaiņas piedzīvos arī VPII “Strautiņš”, kuram šī gada rudenī tiks atvērtas 4 papildu grupas Parka ielā 1.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41904

2018. gada 16. jūlijā, 09:40, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Arī mamma • 2018. gada 21. jūlijā, 19:00
Pievienojos par VPII Saulīte- nav nekādas peldēšanas divas reizes nedēļā. Kādreiz bija. Tad nāca algu paaugstinājums un peldēšana nezkāpēc palika tikai reizi nedēļā. Arī 2018.g. bija reizi nedēļā. Varbūt rudenī atkal būs divreiz? Būtu jau labi, bet diezvai...
Žēl • 2018. gada 17. jūlijā, 14:56
Diemžēl bērniem ar jauktiem attīstības traucējumiem gadiem trūkst vietas "Zelta sietiņā". Kad pienāk rinda, tad jau jāiet skolā. Ģimenes vienkārši pamat Ogri un pārceļas uz pašvaldībām, kas ir ieinteresētas rūpēties par visiem saviem iedzīvotājiem.
ogreniete • 2018. gada 16. jūlijā, 14:01
VPII Strautiņa bērnudārzs izceļas ar karaliskajām hortenzijām,patreiz skaisti zied !Garām ejot pastāvu pie bērnu dārza un priecājos par skaistumu!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet