Atgriezties pie raksta

Amerikas latviešu mākslinieks Ogres muzejam dāvina savas gleznas Foto

Ogres Vēstures un mākslas muzejs ir saņēmis pagodinošu pārsteigumu – Amerikas latviešu mākslinieka Viļņa Strazdiņa dāvinājumu. 

Mākslinieks, lasot daudzās ziņas par Latvijas simto jubileju, nolēmis uzdāvināt muzejam sešas savas gleznas.


Vilnis Strazdiņš dzimis 1941.gadā Ogres novada Ogresgalā, tēva mājās "Krusas".  ASV studējis socioloģiju, mākslu  un glezniecību. Strazdiņa gleznas izstādītas vairākās latviešu izstādēs, pirmo reizi gleznotāja darbus varēja skatīt 1973.gadā Klīvlendā, toreiz viņš saņēma atzinības balvu par labāko izstādes darbu polimēru tehnikā. 


Kaut ikdienas gaitas pavadījis dzīvojot lielpilsētā, Strazdiņš glezno dabas ainavas. Dabā mākslinieku interesē klusums un miers, kurus viņš cenšas pārnest savos darbos. Par savu daiļradi pats sacījis: "Mana pieeja gleznošanai ir poētiska rakstura. Mani valdzina dabas mierīgie brīži, un tieši šo noskaņu cenšos izteikt savās ainavās". Gleznām raksturīgi plaši, it kā no augstienes vēroti apvāršņi. Tajās redzami rāmi ezeri, viegli liektas pakalnu muguras, zaļas āres un rudenīgā zeltā tērptas koku aprises. 


Prasmīgi manipulējot ar gaismām, Strazdiņam ticami izdodas parādīt attēlotajai dienas stundai vai gadalaikam raksturīgo, krāsu izvēle, kas tuva dabas toņiem, piešķir gleznām pavisam īstenībai tuvu ilūziju, kas brīžiem rada panorāmiskas fotogrāfijas efektu, par kuru mākslinieks nekaunas un nenoliedz faktu, ka fotogrāfijai ir liela loma iedvesmas rašanās procesā.


Šobrīd mākslinieka gleznas atrodas kā latviešu, tā arī amerikāņu privātajās kolekcijās. Saņēmis vairākas godalgas un atzinības. 1975.gadā par izciliem sasniegumiem "The National Arts Club" sarīkoja Strazdiņa darbu izstādi Ņujorkā.


Savus pensijas gadus mākslinieks šobrīd pavada Kanādā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41908

2018. gada 16. jūlijā, 16:59, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

ха ха • 2018. gada 17. jūlijā, 07:33
Да.... Не Левитан!!!
apsis • 2018. gada 16. jūlijā, 22:58
Tiem privātajiem kolekcionāriem,arī dāvināja?
maks • 2018. gada 16. jūlijā, 22:02
Janka, ej uz vakarskolu!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet