Atgriezties pie raksta

Ogrē notiks starptautiskas keramikas, tekstila un foto meistardarbnīcas Pielikums

Pielikumi

Ogrē 20. reizi tiek organizētas Starptautiskas starpdisciplināras keramikas, tekstila un foto meistardarbnīcas "Laika tilts", kas notiek no 26. jūlija līdz 4. augustam Ogres Mākslas skolā. 

Šogad meistardarbnīcas ir veltītas Ogres 90 gadu jubilejai un Latvijas simtgadei.


"Laika tilta" dalībnieki ir profesionāli mākslinieki, pedagogi, interesenti, kuriem ir savas asociācijas, vīzijas un izpratne par laiku un tiltu kā kustību, ceļiem, krustcelēm, robežām, pieturvietām, jaunu ideju sākumu, kur iespaidi satiekas ar iedvesmu, kur mākslinieks satiek citu mākslinieku un, visbeidzot, kur radītais mākslas darbs satiek skatītāju.


Visbūtiskākais ir pats process:  • iespēja gūt jaunas zināšanas un pieredzi, eksperimenti, starpdisciplināri neierastu materiālu un tehnoloģiju lietojums, katru no tiem izmēģinot un atrodot piemērotāko, ieklausoties savās sajūtās, viss, kas dāvā emocionālu un vizuālu pārdzīvojumu; 

  • attiecības starp dalībniekiem, kas rodas radošā procesā, iespēja paveikt, izbaudīt, pieredzēt, pierādīt, iesaistīties, saprasties, sadraudzēties, būt kopā ar līdzīgi un citādi domājošiem. Būt par "tiltu" uz otra mākslinieka pasauli caur kopdarbu, iespējams, pārvarot robežu starp sevi un citu.


Dekoratīvi un plastiski objekti, stāstošas kompozīcijas, melnbaltas fotogrāfijas un funkcionāli trauki, raupjā un maigā faktūra, papīra un porcelāna trauslums - katrs no autoriem var izvēlēties atšķirīgu radīšanas ceļu, attīstot un īstenojot savu ideju. Izmantojot sev pazīstamu materiālu un tehnoloģiju, iekļaujot kādu citu meistarklasēs izmantoto materiālu vai veidojot sadarbību kopdarbā.


Notikuma pamatideja: dalībnieku izglītošana un iesaistīšana kopīgu kultūras projektu īstenošanā; pieredzes apmaiņa, darba paņēmienu demonstrējumi, praktiskās nodarbības; izmantojot dažādus materiālus, palīgmateriālus.


Par dalībnieku var kļūt jebkurš interesents lekciju vai meistardarbnīcu norises laikā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41914

2018. gada 17. jūlijā, 19:11, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet