Atgriezties pie raksta

Ogres ainavas izstādē "Tā vienkārši"

No 20.jūlija līdz 2.septembrim Ogres Vēstures un mākslas muzejā būs skatāma mākslinieces Ilzes Aulmanes personālizstāde "Tā vienkārši".

Ilze Aulmane  ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības apakšnozari un pašlaik strādā Ogres Mākslas skolā. Savu radošumu izpauž veidojot gan pasūtījuma darbus, gan ļaujoties dažādu materiālu un krāsu valdzinājumam.


Studējot dabu, pasaules un Dieva uztveri top mākslinieces gleznas, kurās skatāmas ainavas, krāšņā ziedu pasaule, cilvēku portreti, rotaļlietas,  un brīžiem savā vienkāršībā sarežģītās līnijas un punkti.


Izstāde "Tā vienkārši" ir stāsts par "lielām lietām". 


"Man ir svarīgi runāt tieši par to, ja arī mana valoda ir bērnišķīga. Pārfrāzējot kādu nelielu Bībeles tekstu, un saglabājot tā domu – ja cilvēks nekļūst savā veidā kā bērns, viņš nespēj satvert šīs "lielās lietas". Tas skar visas dzīves šķautnes, arī manas mākslinieciskās izpausmes, lietojot dažādus stilus, tehnikas, tēmas," stāsta māksliniece. "Ceļš uz un ar "lielajām lietām" pieprasa naivumu, labā un cēlā nozīmē, piekrišanu riskēt un atteikties no liekā – vienkāršību." 


Muzejā izstādītajās gleznās paveras Ogres pilsētai raksturīgā daba un jaušama arī kādu tās baudītāju un tik zaļās pilsētas iemītnieku klatbūtne, konteksts.


Šie darbi var tikt uztverti vienkārši kā dabas studijas, pasaules un Dieva uztveres studijas un mākslas valodas treniņš – censties pateikt ko labu!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41936

2018. gada 20. jūlijā, 12:26, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet