Atgriezties pie raksta

Madlienas diena – noturīga tradīcija pagastā Foto

Aizvadītās nedēļas nogalē norisinājās gadskārtējie Madlienas svētku pasākumi. Kā ierasts, pirmā tapa ziedu instalācija pie Madlienas Kultūras nama – puķu dubultupe un arka, ko veidoja puķumīļu kopa "Dāle" kopā ar citiem Madlienas pagasta iedzīvotājiem.

Svētkus ieskandināja pūtēju orķestris "Madliena" Viestura Lazdiņa vadībā.


Madlienas pagasta pārvaldes vadītājs Ojārs Atslēdziņš, sveicot uz svētkiem sanākušos, pateicās to Madlienas amatierkolektīvu dalībniekiem un vadītājiem, kuri pārstāvēja Ogres novadu XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos. Lielo Latvijas svētku dalībnieku pulkā bija pūtēji orķestris "Madliena", jauktais koris, jaunākās un vidējās paaudzes deju kolektīvi.


Pagasta pārvaldes vadītājs ar gandarījumu atzina, ka Madlienas svētku diena, kas pagastā ir kļuvusi par noturīgu tradīciju, ir rosinājusi arī kaimiņu pagastus rīkot līdzīgus svētkus visām paaudzēm. Viņš pateicās Madlienas Kultūras nama darbiniekiem, komunālo pakalpojumu iestādei "ABZA" un citu iestāžu pārstāvjiem un brīvprātīgajiem par nesavtīgu darbu Madlienas sakopšanā un izrotāšanā.


Pēc svētku oficiālās atklāšanas sekoja svētbrīdis Madlienas evaņģēliski luteriskajā baznīcā – to vadīja Rīgas Lutera draudzes mācītājs Indulis Paičs, uzsverot, ka ikvienam  dzīvē jāiemanto Dieva žēlastība un vispirms visās lietās jāsaskata labais.


Beidzoties svētbrīdim, baznīcā izskanēja garīgās mūzikas koncerts "No debesīm" ērģelnieces Ilzes Sprances un vijolnieka Raimonda Meldera sniegumā.


Dienas gaitā norisinājās dažādi pasākumi. Tērpu modes defilē svētku dalībnieki varēja iepazīties ar  pedagoģes Edītes Lases radītajiem tērpiem, kas darināti no dažādiem materiāliem – gan no džinsu un linu auduma, gan lietotiem palagiem, segām un pat aizkariem. Ar savu vaļasprieku skolotāja ir aizrāvusi arī savus tekstilmākslas studijas audzēkņus. Jāpiebilst, ka ar saviem darinājumiem E.Lase piedalījusies starptautiskās izstādēs Francijā, Vācijā, Kanādā, Krievijā, Ukrainā, Baltkrievijā, Lietuvā un Igaunijā.


Visu dienas garumā kultūras namā bija apskatāma K.Kažociņa Madlienas Mūzikas un mākslas skolas gleznošanas studijas "Iedvesma" un tekstilmākslas studijas "Stiķis" dalībnieku darbu izstāde.


Svētku priekā dalījās arī paši mazākie madlienieši kopā ar saviem pavadoņiem, dodoties gājienā no bērnudārza "Taurenītis" uz Madlienas Kultūras namu – gājienu rīkoja biedrība "Meža projekti".


Kad dienas vidus bija klāt, laiks pusdienot – un kur gan citur viss var labi garšot, ja ne kopīgās svētku pusdienās!


Pēc maltītes var lustēties tālāk. Un svētku turpinājuma izraudzīta īpaša vieta – atjaunotā, var teikt, no jauna izbūvētā brīvdabas estrāde "Ozolzīle", turklāt arī brīdis ir īpašs – estrādes atklāšana. Gatavojoties šim brīdim, tika radīts mūzikls "Ozolzīles stāsts" (viens no projektu konkursā "Radoši – Aktīvi – Darbīgi – Izglītojoši – Ogres novadam!" ("R.A.D.I. – Ogres novadam") atbalstītajiem projektiem, projekta iesniedzējs nodibinājums "Ogres novada attīstības fonds "O divi"", mūzikla autors Artūrs Mangulis), kas saulainajā dienā priecēja svētku dalībniekus.


Svētku turpinājumā norisinājās radošās darbnīcas un bērnu izklaides aktivitātes. Svētku diena noslēdzās ar uguns šovu un balli.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41940

2018. gada 23. jūlijā, 09:35, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

guga • 2018. gada 23. jūlijā, 19:21
olu kultenis apenēs
ja runājam • 2018. gada 23. jūlijā, 19:00
par naudu, tad esot bijis gadijums kādas komercvalūtas monetārās bankas 100 klienti nolēma neizmantot norēķinu kartes bet naudu izņemt bankā, rezultātā bankai nācās nodarbināt vienu darbinieku visās vakancēs, kas ir bankās un baņķieriem nebija izdevīgi novest banku līdz bankrotam
Un? • 2018. gada 23. jūlijā, 18:38
Jebanutijs tu. Kāds sakars?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet