Atgriezties pie raksta

Suntažu pagasta svētki "Pastāvēt un palikt!" Foto

Pagājušās nedēļas nogalē divu dienu garumā aizvadīti Suntažu pagasta svētki "Pastāvēt un palikt!"

Piektdien, 20.jūlijā, norisinājās senioru veiklības, atjautības un erudīcijas sacensības, nūjošana, kā arī velobrauciens, aplūkojot kultūrvēsturiskos un dabas pieminekļus.


Sestdiena, 21.jūlijs, iesākās ar svētbrīdi Suntažu ev. luteriskajā baznīcā, kur skanēja  ērģeļmūzika Andras Ločmeles izpildījumā.


Svētku atklāšanas ceremonijā no Suntažu pils balkona klātesošos sveica fon Hānenfeldu dzimtas pārstāve baronese Elizabete kopā ar mantinieku, jauno baronu Oto un Suntažu pagasta pārvaldes vadītāju Valdi Ancānu. Viņš savā uzrunā akcentēja to, ka pats bīskaps Alberts fon Bukshēvdens (1165-1229) savulaik paziņoja, ka te būs pils. Drīz vien, 1223. gadā, tika uzcelta grezna pils un baznīca. Ilgi pirms šī gadu skaitļa šeit dzīvojuši lībieši. Seno lībiešu senči allaž godā turējuši un bijuši lepni par savu dzīves vietu. Jaunākos laikos suntažnieki bija tik drosmīgi, ka neļāvās kolhozu nosaukt Ļeņina, Kirova vai labākajā gadījumā Raiņa vārdā.


Suntažu pagasta svētki tiek svinēti reizi piecos gados. Nav būtiski, kas vada Suntažus – kādreiz ciema padome vai tagad pagasta pārvalde, svarīgi, ka paliks vieta pašā Latvijas viducī.


 Pēc svinīgās svētku dienas atklāšanas, ko kuplināja Lielplatones pagasta vēsturisko deju kolektīvs "Senvedere", sekoja sporta spēles un fiziskie pārbaudījumi, piedaloties ielu vingrotāju grupai Street Warriors.


Mazliet vēlāk kolektīvai apskatei tika vērts muzejs un pils telpas, kur interesenti varēja novērtēt izstādi – pagasta prezentācijas izdevumus, vidusskolas hroniku, skolotāja un mākslinieka Andra Lindes fotoalbumus, Suntažu pašdarbības kolektīvu vēstures liecības, kopsaimniecības hroniku, senu, unikālu fotogrāfiju krājumu, pagasta Lepnuma, Goda un Laika grāmatas un pat oktobrēnu, pionieru un komjaunatnes organizācijas albumu.


Acis un dvēseli priecēja Suntažu pieaugušo mākslas studijas (vadītāja Gunta Būmeistare) dalībnieku izstāde "Mana Latvija".


Mākslinieciski un muzikāli dzejisko līniju turpināja koncerts "Satikšanās dzejā un dziesmā". Skanēja Suntažu dzejnieku vārsmas autoru lasījumā, dziesmas ansambļa "Svīre" un kora "Suntaži" izpildījumā.


Dienas gaitā pils priekšā muzicēja Suntažu folkloras grupa "Saule", uzstājās Suntažu visu paaudžu dejotāju kolektīvi – no gados visjaunākajiem suntažniekiem līdz senioriem. Pils parkā amatierteātra "Sauja" aktieri priecēja bērnus un pieaugušos ar izrādi "Kā brālītis trusītis uzvarēja lauvu", koncertēja Suntažu vidusskolas un Kultūras nama pašdarbības kolektīvi, norisinājās spēles, atrakcijas, bija "Valdības zupa" un daudz kas cits, apliecinot, ka svētki Suntažos patiešām ir svētki ikvienam, kas uz tiem ieradies.


Dienas izskaņā muzicēja grupa "Raxtu Raxti", svētku noslēgumā skatītājus un klausītājus uzrunāja Suntažu Kultūras nama vadītāja Dzidra Sproģe un baronese Elizabete ar jauno Oto fon Hānenfeldu, bet pēc uguns šova sekoja zaļumballe kopā ar grupu "Zemeņu iela".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41947

2018. gada 23. jūlijā, 16:34, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

To dalibniece • 2018. gada 26. jūlijā, 09:36
Paldies pagasta pārvaldei par finansējumu! cik zinu viss tika sagādāts no gada budžeta un pašvaldība ne centu neiedeva papildus tieši svētkiem, kas noteikt izmaksāja diez gan daudz, lai visu šādā līmenī noorganizētu!
Dalībniece • 2018. gada 25. jūlijā, 10:45
Pati piedalījos šajos svētkos un apbrīnoju tos čaklos un ar izdomu bagātos svētku organizatorus. Pašvaldībai milzīgs paldies par finansējumu.
ciemiņš • 2018. gada 23. jūlijā, 20:05
bija ļoti jauki.....PALDIES !!!!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet