Atgriezties pie raksta

Sestdien svētki Lauberes pagastā

Sestdien, 28. jūlijā, notiks Lauberes pagasta svētki. Lauberes pagasts pēc vēstures rakstiem ir pat vienu gadu vecāks par Latviju – 1917. gadā bijušo Ozolmuižas un Laubermuižas pagastu vietā izveidoja Lauberes – Ozolu pagastu, kuru drīz vien pārdēvēja par Lauberes pagastu.

Pagasta svētki Lauberē palēnām kļūst par tradīciju – iesākuši pērn, atzīmējot pagasta simtgadi, lauberieši gatavi sava pagasta svētkus svinēt ik gadu.


Svētku dienā jau no paša rīta darbosies tirdziņš, lauberieši veidos Ziedu upi, kas līdz svētku atklāšanas brīdim būs gatava un priecēs uz svētku pasākumiem sanākušos pašu pagasta ļaudis un no tuvākas vai tālākas apkaimes atbraukušos.


Kā jau tas pieklājas, namatēvs, šajā gadījumā pagasta pārvaldes vadītājs Andris Misters, teiks svētku uzrunu, pēc kuras tad visi ieplānotie pasākumi varēs sākties. Būs radošās darbnīcas, dažādas atrakcijas un veiklības spēles visām paaudzēm, piepildot Pelnrušķītes sapni, svētku dalībnieces varēs ietērpties greznos tērpos un iemūžināt savu tēlu fotogrāfijā.


Svētku programmā ir paredzēti kūku kari. Tas gan nenozīmē, ka kūkas tiks izmantotas kā kaujas rīks – šajos karos tiks vērtētas saimnieču atnestās pašu ceptās kūkas, tad redzēs, kura tad ir tā labākā un gardākā torte un kas ir tās cepēja.


Paredzēta arī svētku zupa. Un kur nu bez koncertiem! Pēcpusdienā svētkus dalībniekus priecēs duets Elita Strazdiņa un Heinrihs Kalvītis, savukārt vakarā uzstāsies gan Madlienas Kultūras nama līnijdeju kolektīvs, gan Lauberes pagasta pašdarbības kolektīvi. 


Kas gan pagasta svētki bez kārtīgas zaļumballes! Tāda būs arī Lauberē – muzicēs grupa "Sestā jūdze".


Visas aktivitātes un koncerti bez maksas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41966

2018. gada 26. jūlijā, 10:11, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Ciemiņš • 2018. gada 31. jūlijā, 08:09
Ļoti skaisti un pārdomāti pagasta svētki! Cepuri nost! Paldies, brauksim vēl!
kaimiņš • 2018. gada 27. jūlijā, 21:28
baigi nesmukas. Ož pēc naftas
lauberietis • 2018. gada 27. jūlijā, 14:04
< kaimiņš • Šorīt, 06:25 >Ko muldi, ka nesmukas. Galvenais, ka mīļas un siltas !

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet