Atgriezties pie raksta

Ogrē sākušās Starptautiskas meistardarbnīcas "Laika tilts" Foto

Ceturtdien Ogres Mākslas skolā norisinājās Starptautisko starpdisciplināro keramikas, tekstila un foto meistardarbnīcu "Laika tilts" atklāšanas pasākums, kurā dalībnieki iepazinās cits ar citu un meistardarbnīcu vadītājiem.

Ogrē jau 20. reizi tiek organizētas Starptautiskas starpdisciplināras meistardarbnīcas. Šoreiz meistardarbnīcas, kas veltītas  Ogres 90 gadu jubilejai un Latvijas simtgadei, norisināsies no 26.jūlija līdz 4.augustam.  


Jubilejas gada meistardarbnīcām  pieteikušies 32 mākslinieki – no Latvijas, Lietuvas un Somijas. Meistardarbnīcu dalībnieki ir profesionāli mākslinieki, pedagogi, kā arī interesenti.


Dalībniekus uzrunāja meistardarbnīcu koordinatore, Ogres Mākslas skolas direktores vietniece mācību darbā Signe Kraukle, novēlot visiem radošu pacēlumu turpmākajās desmit dienās: "Tas ir laiks, kad var sasparoties un iedvesmoties izdarīt ko citu, nekā ikdienā ierasts. Lielākā daļa meistardarbnīcu dalībnieku strādā izglītības iestādēs vai citviet, tāpēc šāda kopā darbošanās veicina profesionālo izaugsmi.”


Kolēģus 20.tikšanās reizē sveica keramiķe Diāna Vernera, kura ir viena no starptautisko meistardarbnīcu, kas sākotnēji tika dēvētas par simpoziju, idejas radītājām un tradīcijas aizsācējām. "Ogres simpozijs ir viens no ilgdzīvotājiem Latvijā. Ogrei šajā ziņā var līdzināties tikai Zvārtavas keramikas simpozijs. Novēlu, lai simpozijs attīstās, iegūst jaunas krāsas un ir plaši apmeklēts. Protams, simpozijam ir kur augt, un organizatoriem vienmēr jādomā, ko piedāvāt vēl nebijušu. Viss pārējais ir pašu mākslinieku rokās," sacīja D.Vernera.


Simpozija pirmsākumos programmā bija ietverta tikai keramika, vēlāk pievienojās grafika, tekstils. "Šobrīd grafika nomainīta pret foto. Tas ir ļoti pozitīvi, jo mākslinieki varēs iemācīties, kā foto izmantot tekstilmākslā, keramikā vai kādā citā materiālā," atklāja S.Kraukle.


Piektdien, 27.jūlijā, plkst. 17 Ogres Mākslas skolas Izstāžu zālē tiks atklāta meistardarbnīcu dalībnieku darbu izstāde.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/41970

2018. gada 26. jūlijā, 23:34, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet