Atgriezties pie raksta

Starptautiskā simpozijā gūst jaunas prasmes un atziņas

Ir noslēdzies 20. starptautiskais simpozijs jeb meistardarbnīca "Laika tilts", kas norisinājās Ogres Mākslas skolā un kurā piedalījās 32 mākslinieki ne tikai no Latvijas, bet arī no Somijas un Lietuvas. Šogad simpozijs bija veltīts Ogres 90 gadu jubilejai un Latvijas simtgadei.

Pasākums ilga 10 dienas, kuru laikā dalībnieki ne tikai klausījās lektorus, bet arī dalījās savā pieredzē, ieguva jaunas prasmes, eksperimentēja un mācījās pielietot starpdisciplināri neierastus materiālus un tehnoloģijas. Lekcijas un meistarklases vadīja Ogres Mākslas skolas pedagogi, kuri ir profesionāļi. Šogad simpozijs norisinājās 3 jomās – foto, tekstils un keramika.


Norisinājās meistardarbnīca trauku apgleznošanā. Dalībnieki izmantoja porcelāna virsglazūras krāsas. Galvenās apgleznošanas tehnikas – zīmējums ar spalvu, gleznojums ar otu, krāsas uzklāšana ar tupināšanas tehniku un uzlīmju (dekolu) tehnika. Ir gan pieredzējuši, gan jaunpienācēji porcelāna apgleznošanā, tāpēc katram ir individuāla pieeja, lai rezultāti būtu pēc iespējas labāki. 


Viena no tekstila meistarklašu apmeklētājām izveidoja zīmējumu uz auduma – Ogre viņas acīm. Tajā tiek iekļautas priedes, Līkais tilts, zilās debesis, Baltā cielava un citi Ogres nozīmīgi objekti. Šis darbs būs apskatāms simpozija beigās, izstādē. Darba autore atklāja, ka šī ideja viņai radās staigājot pa Ogri un baudot vietējo dabu un skatus. 


Viena no pēdējām meistarklasēm bija par senatnīgām 20. gs. 30. gadu rotām mūsdienīgā izpildījumā. Dalībnieces veidoja brošas gan uz auguma, gan metāla pamatnes. Kā galvenais piemērs un šablons bija 1930.gadu rotas veidotā kopija. Māksliniecēm idejas bija dažādas, liekas, ka izdevās savienot neiespējamo.


Jau pirmajā dienā tika rīkota izstāde ar dalībnieku līdzšinējiem darbiem. Tādējādi visi varēja iepazīties ar turpmāko kolēģu idejām, stilu un priekšrocībām. Izstāde būs arī pēc meistardarbnīcu noslēguma, kur varēs apskatīt simpozija laikā veiktos darbus un gūtos panākumus.


Starptautiskās meistardarbnīcas noslēguma diena tika aizvadīta Ogresgalā, Rankas ielā 17, kur ikvienam interesentam bija iespēja izveidot keramikas izstrādājumu Sabīnes Zviedres vadībā, vēlāk norisinājās simpozija noslēguma pasākums.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42035

2018. gada 6. augustā, 13:00, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet