Atgriezties pie raksta

Fotoizstāde "Viena diena Ogres novadā – 2018" Foto

23.augustā plkst.18 Ogres Vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta jauna  izstāde, kurā tiks izstādīti šī gada 25.maijā notikušās fotoakcijas "Viena diena Ogres novadā – 2018" fotogrāfu notvertie mirkļi, kas reflektē mūsu mūsu novada un tās iedzīvotāju ikdienu.

Izstādes atklāšanas dienā muzejā pulcēsies fotogrāfi, kas piedalījās akcijā, un dalīsies ar saviem iespaidiem par saulainajā maija dienā piedzīvoto dienu Ogres novadā. Par skanīgu atmosfēru pasākumā parūpēsies Ogrē dzimušie mūziķi Ilze Helmane un Rolands Majors, kas pārstāv tādus mūzikas žanrus kā jazz, funk, sould un blues.


Pirmā reize, kad fotogrāfi no visas Latvijas vienojās 24 stundu akcijā, lai dokumentētu notikumus Ogres rajona cilvēku darbā un sadzīvē, notika 1988.gadā. Arī šogad, Latvijas simtgadē, fotogrāfi bija aicināti fotogrāfijās iemūžināt cilvēkus, vidi un norises Ogres novadā, veidojot šī brīža Ogres novada portretu. Visu fotoakciju laikā tapušie darbi kā nozīmīgas laikmeta liecības glabājas Ogres Vēstures un mākslas muzeja krājumā.


Novada dzīvi šogad dokumentējuši 42 fotogrāfi, apliecinot, cik ļoti bezgalīgu māksliniecisku un tematisku daudzveidību iespējams sasniegt, kopīgi stāstot vienas diennakts stāstu par dzīvi un cilvēkiem pasaules mērogam tik niecīgā ģeogrāfiskā telpā kā Ogres novads. Fotogrāfu vidū bija arī septiņi, kas  piedalījušies visās  fotoakcijās - Gunārs Janaitis, Gvido Kajons, Biruta Putniņa, Dainis Kārkluvalks, Līga Ločmele, Andris Linde un Vitauts Mihalovskis. Savu dalību šajā notikumā varēja pieteikt ikviens, kurš vēlējās pārbaudīt savas prasmes foto mākslā.


Izstāde muzejā būs apskatāma līdz 30.septembrim.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42103

2018. gada 16. augustā, 13:26, Kultūra un izglītība
Ieva Arnīte, Ogres Vēstures un mākslas muzeja informācijas speciāliste

Jaunākie komentāri

Fotomīlei • 2018. gada 24. augustā, 13:25
Piedalīties varēja katrs, kas vēlējās un iesniedza darbus. Tika ielūgti autori, kas bija piedalījušies iepriekšējās akcijās. Fotogrāfijā redzami akcijas dalībnieki (ne visi), un ne visi ir foto kluba biedri.
fotomīle • 2018. gada 23. augustā, 13:44
Vai tad uz akciju bija noteikti jāpiesakās,...vai piedalījās tikai savējie...? Skatos, ka bildē esat 32, tie visi fotokluba biedri...?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet