Atgriezties pie raksta

Taurupes svētki šogad veltīti Latvijas simtgadei Foto

Sestdien Taurupes pagastā valda svētku gaisotne. Pašā rīta agrumā pie pagasta pārvaldes ēkas top ziedu josta, atklāta foto izstāde "Simts mirkļi Taurupē". Svētki turpinās ar izklaidēm visai ģimenei, skolas salidojumu, koncertu un zaļumballi. 

Ziedu josta ar latvju rakstiem


Pie ziedu jostas rosās vairākas Taurupes pagasta darbinieces – top raiba svētku rota, kas veltīta Latvijas simtgadei. No dažādiem ziediem, augiem, dārzeņiem un augļiem (āboli, kukurūza, niedres, plūmes, lapsastes, hortenzijas un daudz kas cits) top latvju raksti izgaismotā jostā.


Šie ir jau ceturtie Taurupes pagasta svētki, un iepriekšējos gados svētkiem par godu veidotas ziedu kompozīcijas – ziedu upes. Tā kā šogad karstā laika dēļ ziedu mazāk, radošie taurupieši izlēma, ka šai svētku rotai izmantos visu, ko dāsnā daba sniedz un kas dārzā un apkārtējā vidē izaudzis, radusies ideja veidot latvju zīmes par godu valsts simtgadei. Vairākas dienas taurupieši vākuši materiālu svētku rotai, nu tā tiek veidota, lai vismaz nedēļu priecētu pašus taurupiešus un visus pārējos, kuri dosies cauri Taurupei, turklāt naktī šī josta būs izgaismota.


Centrālais notikums – skolas salidojums


Taurupes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Stafeckis atklāj, ka visus iepriekšējos trīs gadus, kad Taurupē notikuši pagasta svētki, tie izdevušies ļoti jauki, saņemti atzinīgi vārdi no svētku apmeklētājiem, tāpēc šī tradīcija ar prieku tiek turpināta.


"Šogad svētku centrālais notikums ir skolas 80 gadu jubileja un salidojums. Parasti svētkus organizējam tā, lai cilvēki, kuri tos apmeklē, varētu iepazīties arī ar to, kas pēdējā laikā noticis Taurupē, kā mēs dzīvojam, tāpēc svētkos organizējam arī dažādas foto izstādes. Šogad tā ir foto izstāde "Simts mirkļi Taurupē" pagasta pārvaldes zālē, kurā 100 fotogrāfijās apskatāmi spilgtākie mirkļi  pie mums pēdējo piecu gadu laikā," saka J.Stafeckis. 


Šīs foto izstādes autore ir Taurupes Tautas nama vadītāja Nellija Balode. Viņa atklāj, ka vecākās izstādē apskatāmas fotogrāfijas ir 2013.gadā Ogres foto kluba biedru uzņemtās, kad viņi šeit pavadīja plenēru un piefiksēja Taurupes ikdienu. Apskatāmas arī taurupieša Elmāra Bulova uzņemtās fotogrāfijas, kurās apskatāmi iepriekšējo gadu pagasta svētku, Dziesmu un deju svētku spilgtākie foto mirkļi, skolas ēkas renovācijas darbi un estrādes atjaunošanas process. Izstādē redzami arī paši Taurupes ļaudis viņu ikdienas gaitās un citos svētkos. Šī izstāde pagasta pārvaldes ēkas izstāžu zālē būs apskatāma līdz septembra sākumam.


Dokumentālas filmas par Taurupi


Plkst.11 Taurupes muzejā tika atklāta izstāde par Taurupes skolas un Taurupes pagasta vēsturi. Savukārt no plkst.15 līdz 18 Taurupes Tautas nama zālē apskatāmas dokumentālas filmas par Taurupi. "Viena no filmām ir latviešu kinorežisora Anša Epnera 2002.gada filma "Taurupē kā Latvijā", kā arī 1982. gada filma par padomju saimniecību "Taurupe". Pirms pāris gadiem taurupiešiem rādījām šīs filmas, bija liela interese, daudzi tajās atpazina sevi jaunībā, tāpēc arī nolēmām tās demonstrēt arī šajos svētkos," atklāj J.Stafeckis.


Koncerts un zaļumballe estrādē


Savukārt pēc svinīgā pasākuma plkst.18 Taurupes skolā jau plkst. 21 Taurupes estrādē sāksies apvienības "Trīs tenori" koncerts, kam sekos zaļumballe ar grupu "Zeļļi". Pagasta pārvaldes vadītājs atklāj kādu interesantu faktu – šī grupa izpilda dziesmu 'Zaļā kļava" (G.Selgas vārdi un G.Freidenfelda mūzika), kas esot par Taurupi un taurupieši to uzskatot par savu neoficiālo himnu.


Nezaudē saikni ar savām mājām


Runājot par svētkiem, J.Stafeckis saka: "Kā filmā saka – pie mums, Taurupē, kā jau Latvijā. Esam tālu no novada centra, ar visiem jautājumiem tiekam paši galā. Esmu pateicīgs savai komandai, kas šos svētkus rada un vada, katrs zina, kas viņam ir jādara. Liels paldies pagasta darbiniekiem un arī komunālās saimniecības darbiniekiem," ir pateicīgs J.Stafeckis. "Parasti lielākais gandarījums pēc svētkiem ir tad, kad cilvēkiem tie ir patikuši un beigās viņi saka – tiksimies pēc gada. Parasti svētkos uz Taurupi atbrauc arī tie, kuri dzīvo ārzemēs. Prieks, ka šiem svētkiem par godu viņi saplāno savu laiku, lai uz šejieni atbrauktu. Arī mēs viņus gaidām un priecājamies, ka viņi nezaudē saikni ar savām mājām. Taurupē dzīvo arī daudz vecu cilvēku, uz svētkiem pie viņiem atbrauc jaunie, kas ikdienā dzīvo pilsētā, un visi kopā piedalās svētkos. Lai mums kopā jauki šie svētki!"

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42117

2018. gada 18. augustā, 14:29, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet