Atgriezties pie raksta

Ogres 90. jubileju svinēs ar simfoniju "Merkūrijs uz mēness"

Atzīmējot Ogres 90.jubileju, ceturtdien, 23.augustā plkst.20 Ogres novada Kultūras centra laukumā izskanēs Skota Makalistera simfonija "Merkūrijs uz mēness", piedaloties orķestrim "Rīga" diriģenta, ogrēnieša Valda Butāna vadībā.

Solisti – Jānis Šipkēvics (vokāls), ogrēnietis Matīss Čudars (ģitāra) un Ieva Sarja (klavieres). Vada Orests Silabriedis.  


"Merkūrijs uz Mēness", ko autors, amerikāņu komponists Skots Makalisters nosaucis par konceptsimfoniju, ir pasaules jaunākās mūzikas topa virsotnē un to atskaņo visā pasaulē. 


Šo 2012. gadā sacerēto skaņdarbu savā repertuārā ir iekļāvis orķestris "Rīga" un diriģents, ogrēnietis Valdis Butāns. Uzvedumā piedalās arī dziedātājs Jānis Šipkēvičs un ogrēnietis, ģitārists Matīss Čudars.


Vakara turpinājumā uzstāsies jaunais talantīgais mūziķis Reinis Jaunais, kurš vairākus gadus ir koncertējis visā Eiropā, Austrālijā un Jaunzēlandē daloties ar savām ģitārspēles prasmēm un oriģināldziesmām, kuras pasniedz publikai, izmantojot dažādas ģitāras spēlēšanas tehnikas.


Dienu noslēgs DJ EMIL DEO priekšnesums.


Notikuma noskaņu veidos projekcijas un vides objekti MĒNESS, ZVAIGŅU LIETUS un MĒNESS TAKA, ko radījis videomakslinieks Ansis Imaks un VJ Ignacs Andars.


Būs stāsti par zvaigznēm un iespēja tās vērot divos teleskopos, ko nodrošinās Suntažu observatorija STAR SPACE.


Darbosies kafejnīca. Ieeja bez maksas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42124

2018. gada 20. augustā, 17:09, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Sveiciens izpildkomitejai • 2018. gada 20. augustā, 19:24
Vai n-to apakšuzņēmēju nolīgto halturščiku simfonija - brutāli sakleksētie trepju pakāpieni Ogres tunelī arī ir veltījums Ogres 90.gadu jubilejā? Uz informatīvās plāksnes pie tuneļa rakstīts "Renovācija", bet būtu jābūt "Sadiršana", jo vecās kāpnes bija kā jaunas, salīdzinot ar šīm. Tik drausmīgas nav pat dzīvokļu māju kāpņutelpās, tādas var uztaisīt tikai smagā reibumā, vai kad pusgadu nav maksāta alga, vai dajebkurš cilvēks no ielas, kas pirmo reizi pieskāries ķellei.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet