Atgriezties pie raksta

Ogres 90. jubilejas ieskaņā simfonija "Merkūrijs uz mēness" Foto

Atzīmējot Ogres 90.jubileju, ceturtdien Ogres novada Kultūras centra laukumā izskanēja Skota Makalistera simfonija "Merkūrijs uz mēness", kuru apmeklēja vairāki simti ogrēniešu un pilsētas viesu.

Simfoniju atskaņoja orķestris "Rīga" diriģenta, ogrēnieša Valda Butāna vadībā. Solisti – Jānis Šipkēvics (vokāls), ogrēnietis Matīss Čudars (ģitāra) un Ieva Sarja (klavieres). 


"Merkūrijs uz Mēness", ko autors, amerikāņu komponists Skots Makalisters nosaucis par konceptsimfoniju, ir pasaules jaunākās mūzikas topa virsotnē un to atskaņo visā pasaulē. 


Šo 2012. gadā sacerēto skaņdarbu savā repertuārā ir iekļāvis orķestris "Rīga". Orķestris par šo skaņdarbu ieguvis "Lielo Mūzikas balvu 2016".


Diriģents Valdis Butāns teicis: "Skota Makalistera skaņdarbs ir dialogs ar sabiedrību par mūsdienās aktuālām tēmām. Muzikāli veidots kā kolāža, tas sevī ietver dažādus elementus - simboliskus citātus no klasikas līdz pat popmūzikai un rokmūzikai. Ekspresijas ziņā šo kompozīciju es varētu pielīdzināt Edvarda Munka gleznai "Kliedziens" vai Fjodora Dostojevska literārajiem darbiem. Tā runā nesaudzīgi tiešā un cilvēkiem saprotamā veidā."

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42149

2018. gada 24. augustā, 01:23, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Oicis • 2018. gada 26. augustā, 10:04
Purviņas kundze! Cik naudiņas par to sapiķojāt? Cipari labi esot?
muļķis • 2018. gada 25. augustā, 00:09
Nu tā ir, ka āzis par dārznieku ielikts. Te rezultāts. Ambīcijas milzīgas, augstprātība vēl milzīgāka. Bet pārējie visi redziet neizglītoti pamuļķi.
skumīgais • 2018. gada 24. augustā, 22:30
Purviņas kundze un pārējie kultūras darboņi kuri sastādīja svētku koncertu programmu, lūdzu nākamreiz nokāpiet no saviem kultūras augstumiem, ne visi spēj klausīties simfoniju uz ielas stāvot kājās kad bērni traucas garām un gāž no kājām ar visāda veida braucamrīkiem vai kāds resns tēvainis demonstrē ar skrituļslidām piruetes. Ne jau šādā gaisotnē bija jānotiek šim koncertam, skumīgi, neprofesionāli no rīkotāju puses. Žēl mūziķu kuri centās, taču netapa sadzirdēti šajā haosā.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet