Atgriezties pie raksta

Ogres Centrālajā bibliotēkā lasa mazuļi Foto

Ceturtdien bērnu vecāku apvienība "Ogres māmiņu klubs" Ogres Centrālajā bibliotēkā (OCB) aicināja uz projekta "Mazuļi lasa" noslēguma pasākumu, kurā atskatījās uz paveikto.

Natālija Pīlipa, apvienības "Ogres māmiņu klubs" dibinātāja un vadītāja, iepazīstina ar iespējām, ko projekta realizācija pavērusi. Un tās ir vairākas! Piemēram, Lasītavā, kur līdz šim bija problemātiski atrasties ar bērnu, izveidots stūrītis, kurā bērns var darboties, bet vecāks – mamma vai tētis – turpat līdzās strādāt ar datoru. 


Vecāku apvienības dalībnieki ir tālredzīgi un cenšas iegādāties vai sarūpēt to, kas noderēs arī jaunās, vēl tikai plānotās bibliotēkas telpās. 


"Mums pašiem ir liels prieks, ka iegādāta bērnu pārtinamā virsma, kas vienmēr ir aktuāla daudzās sabiedriskās vietās Ogrē. Ja kaut kur jādodas ar mazāku bērnu, nav kur viņu pārtīt," teic N.Pīlipa. "Tagad bibliotēkā to varēs izdarīt."


Projekts ļāvis papildināt grāmatu krājumu, kuras domātas pašiem jaunākajiem lasītājiem. Viņiem sarūpētas arī vecumam atbilstošas mēbeles: galdi un krēsli. 


Savu devumu OCB apmeklētāju labsajūtai snieguši arī Ogres Mākslas skolas un profesionālās izglītības kompetences centra Ogres tehnikums audzēkņi, kuru darbus var aplūkot bibliotēkas gaitenī, bet, lai apskatītos, kas sarūpēts konkursam "Jubilejas torte Ogrei", jāver Bērnu literatūras nodaļas durvis. 


Par konkursa "Jubilejas torte Ogrei" uzvarētājiem atzīti: 1.vieta – Kārlis Upmalis (Ogres sākumskola, 7.b), 2.vieta – Kārlis Zedins (Ogres 1.vidusskola, 7.c), 3.vieta – Martai Morozovai (Ogres sākumskola, 4.b) un Gustavam Zariņam (Ogres 1.vidusskola, 6.d).


"Mēs esam ļoti pateicīgi par šo "Ogres māmiņu kluba" iniciatīvu. Patiesībā jau mēs paši arī labu laiku spriedām, ka mums vajadzētu padomāt par vecākiem, kuri ar maziem bērniem ir atnākuši strādāt Lasītavā Pieaugušo abonementā, bet, lūk, nāca "Ogres māmiņu kluba" rosinājums," stāsta Ogres OCB direktore Jautrīte Mežjāne. Tas tiesa, ka varētu vēlēties plašākas telpas, kurās bērniem lietderīgi un interesanti pavadīt laiku, kamēr vecāki tiek galā ar saviem bibliotēkas apmeklējuma iemesliem, bet ir tā, kā ir. 


"Arī šobrīd mēs vēlamies, lai pie mums ir vēlme nākt jauniem lasītājiem, tajā skaitā arī bērniem, bet mūsu vīzija par jauno bibliotēkas ēku ir tāda, ka tur būs ļoti padomāts arī par mazajiem," pauž J.Mežjāne, bet kamēr jaunās ēkas vēl nav, jārod iespēja visiem labi justies tagadējā. 


Bibliotēkas darbinieces atklāj, ka, piedaloties dažādos projektos, tiek domāts, kā tajos radītais iederēsies arī jaunajās telpās. 


Gaļina Sabļina, Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja, stāsta, ka māju, kas tagad rotā Lasītavas telpas un izgatavota no kartona, četri darbinieki likuši kopā vairāk nekā divas stundas. Iespējams, ja palīgā būtu aicināti bērni, nams būtu gatavs ātrāk, jo viņiem reizumis ir tāda pieredze, kuras pieaugušajiem nav vai tā jau aizmirsusies. Kas mājā atrodams? Protams, ka grāmatas! 


"Tas mums ir izaicinājums. Vecāki varēs, piemēram, Internetā samaksāt rēķinus vai darīt ko citu, bet bērns pa to laiku būs nodarbināts un neuzskries uz neviena asa stūra," cer G.Sabļina, jo ir vecuma posms, kad atvase nav no acīm izlaižama. 


23.augustā pirmsskolas vecuma bērnu vecākiem bija iespēja noklausīties Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītājas Silvijas Tretjakovas lekciju par bērnu lasītprasmes veicināšanu. Lasīšanas veicināšanas programmā iesaistījušās ap 700 bibliotēku Latvijā un 55 latviešu centri ārvalstīs. 


S.Tretjakova atzīst, ka Ogres Centrālā bibliotēka izceļas ar sadarbības prasmēm ar dažādām iestādēm – bērnudārziem, skolām. Jāuzteic arī bērniem draudzīgā vide abos bibliotēkas stāvos.


Projektu "Mazuļi lasa" finansēja Ogres novada pašvaldība.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42150

2018. gada 24. augustā, 03:14, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

babūns • 2018. gada 24. augustā, 18:22
Un kur pieminēts otrs konkurss?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet