Atgriezties pie raksta

Dāvana pilsētas svētkos - fotoizstāde "Viena diena Ogres novadā" Foto

Ceturtdien Ogres Vēstures un mākslas muzejā atklāta izstāde, kurā aplūkojami 25.maijā notikušās fotoakcijas "Viena diena Ogres novadā – 2018" fotogrāfu notvertie mirkļi, kas raksturo mūsu novada un tā iedzīvotāju ikdienu.

Tas jau bija trešais šāda veida projekts. Pirmā reize, kad fotogrāfi no visas Latvijas vienojās 24 stundu akcijā, lai dokumentētu notikumus Ogres rajona cilvēku darbā un sadzīvē notika 1988.gadā. Līdzīga akcija "Viena diena Ogres rajonā" tika atkārtota pēc 20 gadiem – 2008.gadā.


Arī šogad, Latvijas simtgadē, fotogrāfi bija aicināti fotogrāfijās iemūžināt cilvēkus, vidi un norises Ogres novadā, veidojot šī brīža Ogres novada portretu. Fotogrāfu vidū bija arī septiņi, kas  piedalījušies visās  fotoakcijās - Gunārs Janaitis, Gvido Kajons, Biruta Putniņa, Dainis Kārkluvalks, Līga Ločmele, Andris Linde un Vitauts Mihalovskis. Savu dalību šajā notikumā varēja pieteikt ikviens, kurš vēlējās pārbaudīt savas prasmes foto mākslā.


Novada dzīvi šogad dokumentējuši 42 fotogrāfi, diennakts laikā uzņemot vairāk nekā 2000 fotogrāfijas, no kurām bija jāatlasa 70, kuras šobrīd  skatāmas izstādē.


"Man prieks, ka visu šo trīs foto akciju laikā tapušie darbi glabājas Ogres Vēstures un mākslas muzejā. Tā ir bagātība, kas būs skatāma pēc simts un vairāk gadiem. Tikai pēc ilgāka laika posma mēs pa īstam varēsim novērtēt fotogrāfu paveikto šajās akcijās. Piemēram, aplūkojot 1988.gadā tapušās fotogrāfijas mēs šobrīd tās uzlūkojam ar pavisam citu skatījumu. Un arī šajā gadā tapušajām fotogrāfijām ar laiku vērtība tikai pieaugs," izstādes atklāšanā sacīja Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktore Evija Smiltniece.


Muzeja direktore teica paldies par līdzdalību un atbalstu akcijas un izstādes organizēšanā Foto kluba "Ogre" mākslinieciskajam vadītājam Vitautam Mihalovskim un padomes loceklei Dacei Voitkevičai, kā arī Ogres novada pašvaldībai.


"Var ļauties fantāzijai un izdomāt stāstu, bet fotogrāfija nemēdz melot. Tas ir mirklis, kuru mēs tveram ikdienā. Mūsu dzīve sastāv no mirkļiem, un fotogrāfija ir šo mirkļu fiksētāja. Skatoties fotogrāfiju, mēs izdzīvojam šo mirkli. Paldies jums par to!" teica Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.


Par skanīgu atmosfēru pasākumā gādāja Ogrē dzimušie mūziķi Ilze Helmane un Rolands Majors, kas pārstāv tādus mūzikas žanrus kā jazz, funk, sould un blues.


Izstāde muzejā būs apskatāma līdz 30.septembrim.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42153

2018. gada 24. augustā, 13:26, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

kuku • 2018. gada 25. augustā, 20:37
visu sabildēja kā vadonis noradijis
Čikennagets • 2018. gada 25. augustā, 09:01
Ā nē, ne kapi, bet kapu pieminekļi pie bloķenes, tā bilde.
Čikennagets • 2018. gada 25. augustā, 09:00
Interesanta izstāde. Mans favorītfoto - maijpuķīšu tirgotāji pie Maximas un cilvēki pie vecās pasta ēkas. Un blokmāja ar kapiem priekšplānā, smalki un melni...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet