Atgriezties pie raksta

Mazuļu rāpošanas sacensības Ogrē kļūst aizvien populārākas Foto

Ogres pilsētas svētku otrajā dienā organizatori pirmoreiz bija izveidojuši īpašu Ģimenes zonu, kur lieliski pavadīja laiku vecāki ar bērniem.

Par īpašu svētku akcentu kļuva Ratiņu parāde, kurā devās paši jaunākie ogrēnieši, kuri piedzimuši gada laikā kopš iepriekšējiem svētkiem. Mazuļu vecāki bija likuši lietā radošu izdomu, lai tieši viņu atvašu ratiņi būtu visizteiksmīgākie, košākie un oriģinālākie.


Ratiņu parādes dalībnieki no Ogres Mūzikas skolas devās pa Brīvības ielas gājēju posmu līdz nonāca pļavā aiz Ogres novada Kultūras centra, kur žūrija vērtēja ratiņu noformējumu. Pie balvām, lielākām vai mazākām, tika visi, jo katrs bija pūlējies no sirds.


Ratiņu parādes balvas nodrošināja Avārijas Brigādes parks, Bumbotava, Džungļu parks un TC Dauga.


Pēc ratiņu parādes sākās tik gaidītās mazuļu rāpošanas sacensības, kas notiek jau trešo gadu. Ar katru gadu mazo rāpotāju skaits dubultojas, un šogad tas sasniedza 41 dalībnieku lielu pulku.


Jāpiebilst, ka līdzjutēji – vecāki, vecvecāki, brāļi un māsas – bija satraukušies vairāk nekā paši dalībnieki. Lai rāpotāji veiksmīgi sasniegtu finišu, tika izmantoti visi pieejamie māneklīši – saldējums, automašīnu atslēgas, mobilie tālruņi, rotaļlietas, māmiņu rotas, kas pēc vecāku domām varētu motivēt atvasi virzīties vajadzīgajā virzienā. Dažkārt nelīdzēja arī tas, un mazuļi rāpoja citā vai pat pretēja virzienā. Atsevišķi dalībnieki neizgāja uz starta, jo bija saldi iemiguši.


Tā vai citādi, bet tika noskaidroti veiklākie rāpotāji – meiteņu grupā ātrākā bija Samanta Cunska, bet starp zēniem – Timurs Semikrass. Abi uzvarētāji saņēma veikala "Ogres pērle" dāvinātos DipDap riteņus.  


"Ogres pilsētas šī gada svētku moto ir "Ogre elpo". Manuprāt, kamēr pilsētā dzimst bērni, tā elpo," sveicot sacensību dalībniekus, sacīja SIA "Latvijas pērles" īpašniece Elīna Eidmane.


"Ogres Pērle" rāpošanas sacensības ar DipDap riteņiem atbalsta jau trešo gadu, un šogad balvu fondam pievienoja arī balviņas par piedalīšanos, kuras tika izlozētas starp mazajiem rāpotājiem.


Sacensību sponsori bija veikali ''Ogres pērle" un ''Rabarbers", sacensības atbalstīja arī Ogres sākumskola.


Sponsori nodrošināja galveno balvu DipDap līdzsvara riteņus, kā arī balvas no SIA "Eko Toys Latvia", rotaļlietu darbnīcas "Pie Lalītes", SIA "Latfood", ražotnes ''Rūdolfs", "Solid Wood Gifts".


"Visas dāvaniņas, ko saņēma mazulīši, ir ražotas Latvijā. Arī mēs pārstāvam Latvijas ražotāju, palīdzam viņam satikties ar pircējiem," uzsvēra E.Eidmane.


Ģimeņu zonā  organizatori piedāvāja arī dažādas aktivitātes, izklaides, kā arī diskusijas par bērnu audzināšanu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42159

2018. gada 25. augustā, 19:10, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Uzlabojumi nākamreiz • 2018. gada 27. augustā, 09:07
Vēl varētu papildināt ar pampēru maiņas disciplīnu, kurš vecāks kuram ātrāk nomainīs pampēru. Un pampēru izstādi - kuram krutāki pampēri.
Rāpošana - mīlīgi • 2018. gada 27. augustā, 08:11
Nu ja, un ja uzrīkotu adītāju sacensības, tad tantes piečurātu biksiņas aiz laimes un mazuļi varētu rāpot bez problēmām. Lai tak rāpo, un tiek pie balvām, kuras starp citu arī labi maksā.
to vv • 2018. gada 27. augustā, 08:07
Tu biji pareizi aizgājis? Mēs ar ģimeni "ģimenes zonā" pavadijām aptuveni divas stundas, un būtu palikuši ilgāk, bet gribējās arī pabaudīt citus pasākumus. Paldies par izrādi bērniem, ļoti patika.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet