Atgriezties pie raksta

Ar ogrēniešiem pilsētas svētkus kopā svin arī pagastu ļaudis Foto

Ogres pilsētas svētku otrajā dienā Ogres novada Kultūras centra laukums un skatuve piederēja novada pagastu tirgotājiem, amatniekiem un amatieru kolektīviem.

Pagastu pārstāvji tika aicināti, lai stāstītu par sevi, dziedātu, dejotu un spēlētu teātri.


Kā portālam "OgreNet.lv" atklāja Madlienas pagasta pārvaldes vadītājs Ojārs Atslēdziņš, tieši viņš esot bijis tas, kurš ierosinājis arī šajos svētkus turpināt 2013.gada pilsētas svētkos aizsākto tradīciju, kad pagastu ļaudis pulcināja "Sābru tirgus". Novada ļaudīm tas tik ļoti iepaticies, tāpēc ar lielu prieku uzņēmuši šo ideju.


Madlienas pagastu Ogres svētkos pārstāvēja Kārļa Kažociņa Madlienas mūzikas un mākslas skola ar tektilizstrādājumiem, vietējie mākslinieki ar savām gleznām, rokdarbnieces ar tamborētiem grezniem plecu lakatiem. Svētku apmeklētāji tika iesaistīti sveču izgatavošanā. Savus ražojumus piedāvāja pagasta zemnieki, apmeklētājus, īpaši bērnus, priecēja pūkainie truši.


Madlienas pagastā darbojas arī Latvijā populāri uzņēmēji – laivu un karogu mastu fabrika "Amberlat", kurā izgatavots Latvijas karoga masts, kuru gatavojās šovasar uznest Monblānā, kas no ekspedīcijas dalībniekiem neatkarīgu iemelu dēļ neizdevās. Fabrikā ražots arī Latvijas karogs masts, kas atrodas Ogres centrā pie Kūrmājas, kā arī Mežaparka estrādē Dziesmu svētkos uzstādītie karogu masti.


"Diena pagāja ļoti jauki. Ar bažām lūkojāmies uz mākoņiem, bet viss bija burvīgi. Ķeipenes pagasts Ogres svētkos prezentēja Šūpoļu parku, kura saimniece svētku apmeklētājiem veica sausos pirts rituālus un cienāja ar tēju. Protams, svētkos netrūka arī Ķeipenes piparkūku. Kurš vēlējās, arī pats varēja izkrāsot sev piparkūku un aiznest mājās par piemiņu no svētkiem. Svētkos bija nopērkams Ķeipenes pagasta bišu dravās savāktais medus, dārzos savāktie āboli. Iepazīstinājām ar Ķeipenes dzelzceļa staciju, piedāvājām gleznas," stāsta Ķeipenes Tautas nama vadītāja Inese Daugaviete. "Gaidām ikvienu arī ciemos pie mums, Ķeipenē, jo pie mums ir ko redzēt."


Katra pagasta ļaudis uz Ogres pilsētas svētkiem bija atveduši visu to labāko, ar ko var iepriecināt pilsētniekus. Mazozolu pagasta čaklās saimnieces Iveta un Ligita tirgoja medu, tējas, sīrupus, bumbierus.


Mazozoliete Iveta atzina, ka šajā pasākumā lieliskākais bijis tas, ka vienuviet pulcināti novada pagastu zemnieki, kas savā starpā jutās līdzvērtīgi un nevajadzēja konkurēt ar lieltirgotājiem.


Savukārt citu novadu tirgotāji savu preci piedāvāja svētku gadatirgū, kas notika Brīvības ielas gājēju posmā un Bērzu alejā. 


Gan ONKC laukumā, gan arī uz jaunās skatuves pilsētas skvērā muzicēja amatierkolektīvi un dažādas grupas, vairojot svētku noskaņu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42163

2018. gada 26. augustā, 15:51, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

ogrēniete • 2018. gada 27. augustā, 15:50
Suntažnieki un madlienieši - malači.Laubere -nabadzīgi (vai tiešām tur nekā cita nav?)
nevar paspēt • 2018. gada 27. augustā, 10:51
pusotrā dienā ir pārāk daudz visa kā, lai atrastu un pilnvērtīgi izbaudītu; šādi svētki jārīko biežāk! varbūt madlienieši Ogrē var sarīkot izstādi kādā no "daudzajām" pilsētas izstāžu zālēm
Cieņā • 2018. gada 27. augustā, 10:42
Tekstilmozaīkas darbi, kuri pārstāvēja Madlienas radošās personības, bija pasaules klases līmenī. Apbrīnas vērti. Darbi līdzvērtīgi vai pat pakāpienu labāki par redzētajiem lielās izstādēs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet