Atgriezties pie raksta

Pirms jaunā mācību gada izglītojas pedagogi

Šonedēļ Ogres Valsts ģimnāzijā norisinājās pedagogu izglītības konference, kuras tēma bija "Apzinātība – pamats kvalitatīvai sadarbībai mācību un audzināšanas procesā".

Konferencē piedalījās ne tikai Ogres novada skolu, bet arī Ikšķiles, Ķeguma, Lielvārdes, Aizkraukles un Ādažu novada izglītības iestāžu pedagogi.


Atklājot konferenci, Ogres novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājs Artūrs Mangulis aicināja pedagogus sagatavoties jaunam mācību gadam un vēlēja visiem veiksmīgu jauno darba cēlienu.


Par Ogres novada izglītības darba aktualitātēm informēja Ogres novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Sandra Grunte.


Kā katru gadu, arī šoreiz konferencē piedalījās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvis. IZM izglītības departamenta vietniece izglītības statistikas un finanšu plānošanas jomā Līga Buceniece iepazīstināja konferences dalībniekus ar jau veiktajām un plānotajām pārmaiņām, aktualitātēm un jaunumiem izglītības sistēma. 


IZM pārstāve informēja par gaidāmajām pārmaiņas pedagogu atalgojumā (zemākā algas likme būšot 710 eiro pašreizējo 680 eiro vietā) un atgādināja, ka atalgojuma palielināšana būšot saistīta ar darba kvalitāti. Pedagogu darba algas apjoms būs saistīts ar izglītojamo skaitu katrā skola, un daudzu skolu pedagogiem darba samaksa nepalielināsies, jo skolēnu skaits ir samazinājies.


L. Buceniece informēja, ka arī šogad IZM mājaslapā tiks publiskots katrai izglītības iestādei aprēķinātais finansējums.


Zinātkāres centra ZINOO pārstāvji informēja konferences dalībniekus par centra piedāvājumiem skolām, tai skaitā par iespējām pieteikt izbraukuma nodarbības skolēniem.


Lekcijā "Spriedzes novēršana sevī bez ārsta palīdzības", kuru vadīja kineziologs (kinezioloģija ir medicīnas nozare, kas diagnosticē un ārstē funkcionālus traucējumus organismā, izmantojot muskuļu testēšanu) Visvaldis Bebrišs, bija iespējams piedalīties ikvienam drosmīgam brīvprātīgajam. Lektors aicināja uz skatuves cilvēkus, ar kuru palīdzību demonstrēja savas profesionālās iemaņas, kā arī dāvināja paša rakstītās grāmatas.


Konferences laikā norisinājās radošās darbnīcas, kur pedagogiem gan komandās, gan pāros bija jāveic dažādi uzdevumi. Darbnīcu klāsts bija daudzveidīgs: Mūsdienīga un efektīva klases stunda, Logotipa izveides process, izmantošana, piereģistrēšana, Veselīgas attiecības mūsdienu sabiedrībā un bērnu audzināšana, Puzles blokshēmas un to pielietojums, IKT rīki skolotāju vajadzībām un citas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42196

2018. gada 30. augustā, 07:26, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

psihologs • 2018. gada 1. septembrī, 13:20
Jaunās paaudzes veiksmes veicināsanai ir lietderīgi mācību procesā ieviest asociatīvās atmiņas trenēsanas elementus.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet