Atgriezties pie raksta

Zinību dienā varēs noskatīties filmu "Sāmu asinis"

3.septembrī plkst.18 Ogres Vēstures un mākslas muzeja telpās, pasākuma "zinī BUMS" ietvaros, varēs bez maksas noskatīties filmu "Sāmu asinis".

Zviedrijas, Norvēģijas un Dānijas kopražojuma filma "Sāmu asinis" ieguvusi 2017. gada "Lux" kino balvu. Zviedru režisores Amandas Kernelas (Amanda Kernell) filma ir stāsts par jaunu sāmu meiteni, kura, sapņojot par citādu dzīvi, pamet savu kopienu, taču ceļā uz saviem mērķiem saskaras ar rasistisku attieksmi.


Dienvidu sāmu joikas un asinis. Kas notiek, ja sarauj visas saites ar savu kultūru? Vai tiešām iespējams kļūt par kādu citu?


Pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados Elli Marju ievietoja internātskolā, kur sāmiem tika ierādīta viņu vieta sabiedrībā, bērnus pētīja Valsts Rasu bioloģijas institūta zinātnieki un sarunāšanās dzimtajā valodā bija sodāma. Nu viņa jau kā sirmgalve, kas sevi dēvē par Kristīni, viesojas Lapzemē, svešādo tautiešu lokā…


Filma ir režisores mīlestības apliecinājums aizgājušajiem un palikušajiem, ielūkošanās Zviedrijas vēstures tumšajās lappusēs.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42197

2018. gada 3. septembrī, 08:00, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Kuka • 2018. gada 3. septembrī, 16:33
nu nezz vai īstā tādā diena...nu neee
linde • 2018. gada 31. augustā, 06:34
Īstā filma, ko radīt. Ļautiņi, attopaties!! Vai tiešām šī filma būtu jārāda Zinību dienā?
varbūt • 2018. gada 30. augustā, 08:31
filma - droši vien - laba, bet varbūt citai reizei... svētki tomēr... https://www.youtube.com/watch?v=N4aIi0Nothk

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet