Atgriezties pie raksta

Ogrē skolēni līksmi svin Zinību dienu Foto

3. septembrī Ogres skvērā un Brīvības ielas promenādē skolēni tika aicināti uz jaunā mācību gada ieskaņas pasākumu "zinī BUMS".

Pasākumu Ogres skvēra jaunajā estrādē atklāja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš, sveicot skolēnus Zinību dienā, kas ir simbolisks jaunā mācību gada sākums. 


Domes priekšsēdētāja vietnieks uzsvēra, ka, gaidot jauno mācību gadu, pilsētā ir daudz paveikts, sakārtojot izglītības iestādes un arī pilsētas infrastruktūru, tai skaitā izveidojot un labiekārtojot skvēru pilsētas centrā, kur notiek arī Zinību dienas pasākums "zinīBums".


G.Sīviņš atgādināja, ka Ogres pilsētas svētkos tika prezentēta Ogres novadnieka karte, ko var aplūkot arī Ogres skvērā. Ogres novadnieka kartei būs ļoti cieša saistība ar izglītības iestāžu audzēkņiem, jo šajā mācību gadā būs jaunas skolēnu apliecības, kas skolu jauniešus vēl vairāk identificēs kā Ogres novada iedzīvotājus.


Pasākuma dienā jauniešiem un bērniem tika piedāvātas dažādas aktivitātes. Radošās darbnīcas Ogres Vēstures un mākslas muzeja terasē un Brīvības ielā pie lācīša Ērika nodrošināja Ogres novada Jauniešu iniciatīvas centrs, Ogres novada Jauniešu dome, Ogres Centrālā bibliotēka, Ogres Vēstures un mākslas muzejs, kā arī Ogres Bērnu un jauniešu centrs, kas piedāvāja iepazīties ar interešu izglītības pulciņu grafiku jaunajam 2018./2019. mācību gadam. 


Garāmgājēji varēja iejusties aktiera lomā, pateicoties Bērnu un jauniešu centra improvizācijas teātra komandai. Stāvlaukumā pie veikala "Elvi" ikviens klātesošais varēja trenēt savu līdzsvaru izbraucot ar segway.  Brīvības ielā pie Ogres Mākslas skolas pasākuma dalībnieki varēja piedalīties drifta sacensībās ar radio vadāmām automašīnām un baudīt "Bubble gum" piedāvātos kārumus.


Ogres Vēstures un mākslas muzeja telpās jauniešiem bija iespēja skatīties 2017.gada LUX balvas ieguvēja Zviedrijas, Dānijas un Norvēģijas kopražojuma filmu "Sāmu asinis" sadarbībā ar Eiropas parlamenta biroju Latvijā.


Uz jaunās skatuves pie "Zelta liepas" visas pēcpusdienas garumā norisinājās dažādi muzikāli priekšnesumi un šovi. Uzstājās vokālā studija "Svilpastes", deju studijas "Gemstone" un "Triumfs". Skatītājus priecēja iluzionisti "Edžus un Ieva", Ikšķiles vidusskolas improvizācijas teātra dalībnieki. Ielu vingrotāji "Street Warriors" pārsteidza ar saviem akrobātiskajiem trikiem,  savā priekšnesumā iesaistot arī skatītājus. Vakara noslēgumā uzstājās Jauniešu dienas gaidītākie mākslinieki no grupas "Pirmais kurss".


"zinī BUMS" pasākuma rīkotāji pateicas sadarbības partneriem: Ogres Vēstures un mākslas muzejam, Ogres Centrālajai bibliotēkai, Ogres Bērnu un jauniešu centram, Ogres novada pašvaldībai, Ogres novada pašvaldības policijai, Ogres novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldei un Ogres novada Kultūras centram.


Ogres novada Jauniešu iniciatīvas centra darbinieces Diāna Bartušauska un Anete Ozola teic paldies arī pasākuma dalībniekiem: vokālajai studijai "Svilpastes" un vadītājai Ilzei Miezerei, deju studijai "Triumfs" un vadītājai Jekaterinai Pihtinai, deju studijai "Gemstone" un vadītājai Līgai Barišokai, Ogres Bērnu un jauniešu centra improvizācijas teātrim  un vadītājam Oskaram Kļavam, Ikšķiles vidusskolas improvizatoriem un vadītājai Zanei Bēķei, kā arī, protams, pasākuma apmeklētājiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42217

2018. gada 3. septembrī, 18:28, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

es • 2018. gada 4. septembrī, 10:25
Viss ir ļoti forši ;) visapkārt viskaut kas notiek, tā trupināt.
zirgs • 2018. gada 3. septembrī, 22:25
kas tās par duņām raksta titullbildē? neizskatās pēc latvietēm
ārzemnieks • 2018. gada 3. septembrī, 22:00
drīz pie mums būs kā Indijā, kur visi sēž zemē, jo solu nav un nav pēc tiem vajadzības

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet