Atgriezties pie raksta

Ogrē top jauna ģimenes spēlfilma un seriāls "Vecā dārza noslēpums"

Jau otro nedēļu kādas Ogres privātmājas veco dārzu pārņēmušas evarģēlības – te nemitīgi kāds bērns kaut kur ielien, uzkāpj, sačukstas un smejas... 

Dažubrīd skan veca vīra un papagaiļa balss, saskatās oranži ķirbji ar bišu stropiem un pazib nejauku viltnieku bikšu staras. Filmu studija F.O.R.M.A. ir sākusi filmēt aizraujošu skolas brīvdienu piedzīvojumu stāstu visai ģimenei, spēlfilmu un četru sēriju seriālu – "Vecā dārza noslēpums". Projekts top sadarbībā ar Latvijas televīziju. Spēlfilmas demonstrēšana kinoteātros paredzēta 2018.gada nogalē, bet seriāla demonstrēšana Latvijas televīzijā - 2019.gadā.


Četri skolēni – Santa (11), Kaspars (10), Nils (9) un Keita (9) savu lielisko "zaļo teritoriju", kur spēlēties, atraduši bijušā VEF inženiera, pensionāra Armanda (75) dārzā. Filmā un seriālā tiks šķetināts kāds noslēpums, kas saistīts ar Armanda paslēpto seno tehnoloģiju, ko vēlas piesavināties negodīgi ļaudis. Bērnu četrotnei iesaistoties dārza teritorijas aizstāvēšanā, izdodas izveidot ne tikai draudzīgas attiecības ar Armandu, bet arī piedzīvot raibus notikumus noslēpuma atklāšanā un nosargāšanā.


Bērnu lomās vienā zaļā mierā iejutušies Roze Baumane, Niks Rapšs, Emīls Pohorželskis un Emīlija Jakubāne. Pieaugušo lomas atveido aktieri Agris Māsēns, Lauris Subatnieks, Imants Strads, Armands Berģis, Inga Alsiņa-Lasmane un Gatis Gāga.


Topošās filmas un seriāla režisors inscenētājs ir Olafs Okonovs, režisore Gunita Groša, galvenais operators Mārtiņš Jurēvics, operators Ivo Skanstiņš, māksliniece Kristīne Lasmane, skaņu režisors Jevgenijs Svjatovs, kostīmu māksliniece Berta Vilipsone, grima māksliniece Agita Ilješāne, ražošanas vadītāja Daiga Līcīte un producents Gatis Upmalis.


Filmas un seriāla scenārija autors ir Mihkels Ulmans, kurš ir viens no profesionālākajiem un atzītākajiem bērnu un ģimenes filmu scenāriju autoriem Igaunijā. Viņš ir Igaunijas-Somijas kopražojuma piedzīvojumu ģimenes filmas "Zupas pilsētas slepenā biedrība" (Supilinna salaselts/ Secret Society of Souptown) 2015, scenārija autors, kas līdz šim ir skatītākā ģimenes filma Igaunijā. 


Studija F.O.R.M.A. ir producējusi tādas spēlfilmas kā "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru" (2017, rež. V.Brasla, no filmu programmas "Latvijas filmas Latvijas simtgadei") – TOP2 pēc skatītāju apmeklētības Latvijā 2017.gadā; "Džimlai Rūdi rallallā" (2014, rež. M.Putniņš, J.Cimmermanis) – otra skatītākā TV programma pēc Olimpisko spēļu atklāšanas Sočos 2014.gadā; 'Mazie laupītāji" (2009, rež. A.Zvirbulis); "Ūdensbumba resnajam runcim" (2004, rež. V.Brasla), un citas.


Filmas un seriāla uzņemšana ar Ogres novada domes atbalstu notiek Ogrē un turpināsies līdz 7.septembrim.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42224

2018. gada 4. septembrī, 10:57, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

:) • 2018. gada 4. septembrī, 22:09
Beidzot saprotams, kāpēc tik ļoti izmainījies viens Jaunogres privātmājas pagalms un kāpēc tur ir ķirbji!
vai • 2018. gada 4. septembrī, 11:46
vai līdz Streiča "Cilvēka bērna" līmenim aizvilks?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet