Atgriezties pie raksta

Aicina iepazīt ukraiņu kultūru un tradīcijas

Latvijas Sieviešu Invalīdu biedrība "Aspazija" 13. septembrī plkst 15 Ogres Centrālajā bibliotēkā uzsāk projektu "Mēs esam vienoti dažādībā", kura pirmais pasākums ir "Ukraiņi Latvijas simtgadei".

Tās ietvaros sevi prezentēs Daugavpils ukraiņu kultūrizglītības biedrība "Mrija", kura caur grāmatām, stāstiem un dziesmām iepazīstinās ar ukraiņu kultūru un tautas tradīcijām. 


Paredzēta tradicionālo ēdienu degustācija. Aicinām piedalīties Ogres novada iedzīvotājus ar dažādu etnisko izcelsmi un līdzdarboties pasākumā.


Projekta mērķis ir veicināt vienotas, starpetniski saliedētas un plurālistiskas sabiedrības attīstību Ogres novadā, lai sabiedrībā kopumā būtu savstarpēji draudzīga un atvērta attieksme. 


Projekta ietvaros plānoti trīs pasākumi: "Ukraiņi Latvijas simtgadei", "Latgaliskā mantojuma kopšana",  "Sadziedāšana ar krievu un latviešu folkloras kopām". 


Šo pasākumu laikā tiks identificēts kopīgais un atšķirīgais, kas katru kultūru padara individuālu, tostarp, diskutēts, kā atšķirīgās lietas var inovatīvi un radoši, izmantojot radošās domāšanas tehnikas, pārnest citu kultūru dzīvēs.


Projekts tiek īstenots sadarbībā ar biedrību "Latvijas Pilsoniskā alianse" un Kultūras ministriju projekta "Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu pilsoniskās sabiedrības attīstības un starpkultūru dialoga jomā" ietvaros. Projekta finansējuma avots ir Latvijas Republikas valsts budžets.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42240

2018. gada 6. septembrī, 16:38, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet