Atgriezties pie raksta

Iznākusi ogrēnieša J.Briljāna grāmata "Piparkūku sirds Sibīrijā"

17. septembrī plkst. 18 Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē notiks Ogres iedzīvotāja Jāņa Briljāna grāmatas "Piparkūku sirds Sibīrijā" atvēršanas pasākums.

Grāmata tapusi ar Ogres novada pašvaldības finansiālu atbalstu, kas iegūts, Ogres politiski represēto klubam piedaloties projektu konkursā "Radoši – Aktīvi – Darbīgi – Izglītojoši – Ogres novadam!" ("R.A.D.I. – Ogres novadam").


Grāmatā ir atspoguļotas latviešu tautas likteņgaitas, saistītas ar vismasveidīgāko deportāciju 1949. gadā. Tajā autors apraksta iedzīvotāju deportācijas norisi un izsūtīto dzīvi Sibīrijā – Tomskas apgabalā Krievijā.


Grāmata sākas ar septiņgadīga zēna atmiņām par pieredzēto izsūtījumā, autors stāsta par latviešu ģimeņu izturību un strādīgumu, par bērnu skolas gaitām, blēņām un palaidnībām, bez kurām neviens bērns nevienā pasaules malā nav izaudzis. Autors iepazīstina lasītājus ar studiju gaitām Tomskas Medicīnas institūtā, ar piedzīvoto ekspedīcijā uz Tunguskas meteorītu. Grāmatā varēs lasīt arī par autora atgriešanos Latvijā un Ogres pilsētas attīstību pagājušā gadsimta 70. – 90. gados.


Autors, sniedzot ieskatu latviešu tautas likteņgaitās un pagājušā gadsimta izaicinājumos, ar grāmatu "Piparkūku sirds Sibīrijā" dos savu ieguldījumu tautas vēsturisko atmiņu saglabāšanā nākamajām paaudzēm.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42263

2018. gada 11. septembrī, 15:10, Kultūra un izglītība
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet