Atgriezties pie raksta

Oktobrī Ogrē "Mačo" – izrāde, stand – up komēdija

31. oktobrī plkst.19 Ogres novada Kultūras centrā būs iespēja noskatīties izrādi, stand-up komēdiju "Mačo".

Veicot vīriešu tipoloģijas pētījumus un aplūkojot sabiedrībā sastopamos vīriešu tipāžus, izrādē uzzīmēts mūsdienu latviešu mačo dramaturģes Aivas Birbeles acīm. Tas viss darīts, konsultējoties ar īstiem vīriešu sugas pārstāvjiem - aktieriem Aināru Ančevski, Ivaru Kļavinski un režisoru Juri Rijnieku.


Kā tas ir, būt īstam vecim un īstam vīrietim?                                                    


Šķiet, mūsdienās būt vīrietim ir krietni vienkāršāk nekā agrāk, bet no otras puses tas ir pilnīgi pretēji. Lielākajai daļai vīriešu vairs nenākas lauzt kaulus kūdras purvos vai mirt kara ierakumos tik bieži kā agrāk, taču mūsdienu vīrietiskums ir nopietni apdraudēts ar smalkiem parfimērijas produktiem, greznu pilsētas dzīvi un izsīkstošām iespējām izrādīt savu vīrišķo drošsirdību un veiklību.


Vectēvu laikos uzvedības kodekss precīzi noteica, kas sagaidāms no stiprā dzimuma pārstāvja. Stingrs rokasspiediens bija cieņas izrādīšana, turpretim apskaut otru veci bija veids, kā labākajā gadījumā iegūt zilu aci vai kādu lauztu ribu. Mūsdienās pat profesionāli regbija spēlētāji apskaujas un raud, tāpēc, domājot, kāds ir īsts vīrietis šodien, autore Aiva Birbele ir skatījusi šo jautājumu caur sievietes priekštatiem.


Vai dzīve ir kļuvusi sievišķīga un vīrieši arī?


To var uzzināt, veicot vīrišķības testu. Lai dzirdētu no mīļotās sievietes izsaucienu - tu esi īsts vecis! -, vienkārši jāsavāc pietiekams punktu skaits. Tas ir vitāli svarīgi katram vīrietim - būt ļoti piesardzīgam, lai nekļūdītos, aizsargājot savus vīrišķos punktus un prasmes, lai nenoslīdētu līdz nekompetenta mīkšļa stāvoklim, kurš neprot orientēties pēc kartes vai izciest sitienu pa seju.


Izrādes režiors Juris Rijnieks un autore Aiva Birbele sadarbojušies iepriekšējās "Pannas Teātra" stand-up izrādēs "Tāda es esmu" un "Bruņota un Bīstama” ar aktrisi Zani Daudziņu galvenajā lomā. Nu abi ķērušies klāt vīrišķības analīzei. Mačo lomā iejutīsies aktieri Ivars Kļavinskis vai Ainārs Ančevskis.


- Esi īsts vecis, neļauj modernajai pasaulei ietekmēt un apdraudēt savu vīrietību, un pavisam drīz būsi tikpat vīrišķīgs kā noparkots traktors šaurajā lielveikalu autostāvvietā! Saņem sevi rokās un sākam!


Biļetes uz izrādi "Mačo" Ogrē var iegādāties ONKC kasē, kā arī "Biļešu Paradīzes" kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42274

2018. gada 12. septembrī, 12:30, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

uja • 2018. gada 12. septembrī, 15:45
uja vecene - kas tad nu? Nav nemaz tik traki.
vecene • 2018. gada 12. septembrī, 15:19
cienījamās muterītes!!! lūdzu nestiepiet līdzi bērnus kas no tās izrādes neko nesapratīs un + sačakarēs vakaru pārējiem...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet