Atgriezties pie raksta

Ogrē Dzejas dienas sākas melnajā istabā ar spoku stāstiem Foto

Šogad tradicionālās Dzejas dienas, pateicoties Ogres novada Kultūras centra (ONKC) darbinieku izdomai, norisinājās visnotaļ neparastā vietā un gaisotnē.

Dzejas dienu pasākums "Dzeja melnajā istabā. Pārupes spoku stāsti" notika vēl pavisam nesen uz Ogres pilsētas svētkiem atklātajā Ogres Teātra telpā.


"Jaunajai Teātra telpai vēl nepieciešami daži labiekārtošanas darbi, bet šis pasākums tematiski tik ļoti atbilda šai vietai, ka citādi nevarēja," stāsta ONKC Attīstības plānošanas un projektu nodaļas vadītāja Laila Baumane. "Kad vēl pagājušā gada nogalē sākām plānot šī rudens Dzejas dienu norisi, bērnu un jauniešu auditorijai izvēlējāmies rīkot tikšanos ar rakstnieku, ogrēnieti Māri Runguli, bet pieaugušos dzejas cienītājus 14.septembrī aicināsim uz Imanta Ziedoņa nepublicēto dienasgrāmatu iestudējumu "Citādas debesis, tā pati dvēsele", kurā piedalās Ausma Kantāne, Vilis Daudziņš un Kaspars Zemītis."


Uz Māra Runguļa grāmatas "Pastaiga mirušo pilsētā" fragmentu lasījumiem un tikšanos ar autoru bija ieradies krietns pulciņš bērnu un jauniešu, vairums no viņiem bija ievērojuši arī dreskodu – tērpties melnās drēbēs.


Lai arī laukā spīdēja spoža atvasaras saulīte, melnajā istabā bija pilnīga tumsa, baisas ēnas, stāsti par kapsētu un mirušajiem grāmatas autora un Ogres Tautas teātra aktiera Andra Kraujas sniegumā, ko paspilgtināja Laumas Kazākas izvilinātās ģitāras skaņas.  


Pasākuma izskaņā katrs, kurš vēlējās varēja ar melniem krītiņiem zīmēt melnas bildes un paust savas emocijas par dzirdēto. Mazie pasākuma apmeklētāji rakstīja: "Šodien bija spocīgi", "Tik forši. Man ļoti patika", "Man ļoti patika stāsti".


Kā atklāja ONKC māksliniece, scenogrāfe Ūna Laukmane, kura, starp citu, veidojusi Māra Runguļa grāmatas "Pastaiga mirušo pilsētā" dizainu, daži no spilgtākajiem bērnu zīmējumiem nonāks pie Māra Runguļa un mākslinieka Kristiāna Brektes, iedvesmojot viņus jauniem darbiem. Mākslinieks K.Brekte zīmējis ilustrācijas gan jau minētajai, gan arī jaunākajai M.Runguļa grāmatai, kura iznāks gada nogalē.


M.Rungulis par grāmatu "Pastaiga mirušo pilsētā. Pārupes spoku stāsti" 2017.gadā saņēma Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā. Savukārt mākslas konkursā "Zelta ābele 2016" šis izdevums atzīts par skaistāko grāmatu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/42285

2018. gada 13. septembrī, 23:31, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Ivita Zālīte • 2018. gada 14. septembrī, 23:32
Vai Ogres iedzīvotājiem nešķiet, ka mums kaut kas īsti nav kārtība ar kultūras dzīvi, ja tik drosmīgi izlecam no Pasaules konteksta un radošās vienotības? Kur ikgada pasākums ""Sirds uz perona"" Tā vietā , jāpiekrīt, piedāvājot prastu pagraba vai vārtrūmes modeli Dzejas lasījumiem. Mī un žē , ir pazemojoši mūsu dižgariem skanēt no pagrīdes ūķiem. Ja saprotams varam eksperimentēt bet atbilstošā iestudējuma un pasaķuma imporovizācijā. Vai tumsa ir ta , kas uzruna kas dod iedvesmu ? Kas notiek Ogre , esam iebaidīti ja valkajam melno krāsu
Super • 2018. gada 14. septembrī, 12:07
Šogad tradicionālās Dzejas dienas, pateicoties Ogres novada Kultūras centra (ONKC) darbinieku izdomai, norisinājās visnotaļ neparastā vietā un gaisotnē - Ogres Teātra telpā. Tā nu gan ir tiešām izcila darbinieku izdoma! Kaut kas īpaši neparasts, neparastā vietā, pateicoties darbinieku izdomai! Ģeniāla darbinieku izdoma!
spoks • 2018. gada 14. septembrī, 06:48
tur lai arī paliek

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet